Як запам'ятати правила.

Правила - це різного роду загальноприйняті норми. Без правил життя людини було б хаосом. Правила супроводжують нас всюди: на вулиці, в гостях, в громадських місцях і т.д. Багатьом нормам поведінки нас вчать з дитинства, і ми приймаємо це як само собою зрозуміле. Але є такі правила, які ми повинні вивчати, без яких неможливе одержання освіти, оволодіння професією. До них відносяться, наприклад, правила російської мови, різні закони. Запам'ятовування величезної кількості подібних норм допоможе успішно застосовувати їх на практиці.
Вам знадобиться
  • - підручник
  • - збірник завдань (вправ)
Інструкція
1
Налаштуйтеся на запам'ятовування правила, визначте, скільки часу вам для цього знадобиться. Правила не можна вчити в поспіху і під впливом будь-яких відволікаючих чинників (телевізор, музика) .Решіте для себе, для чого ви запам'ятовуєте це правило - тільки щоб відповісти на занятті, або воно буде необхідне вам і в подальшому житті.
2
Уважно прочитайте правило, чітко промовляючи кожне слово.Чтоби успішно запам'ятати правило, потрібно зрозуміти суть його змісту. Для цього необхідно визначити в ньому значення кожного слова.Ключевие слова можна підкреслити або виділити кольором. Так зорова пам'ять спрацює швидше, при наступному відтворенні правила ви згадайте виділені слова.Кроме виділення ключових слів, якщо можливо, ефективно буде подати цей правило графічно, наприклад, у вигляді схеми або табліци.Для того, щоб краще зрозуміти зміст правила, можна переформулювати його , якщо це можливо. Наприклад, правило має таку структуру: «Якщо є ..., то робимо ...». Скажімо так: «Робимо ..., коли є ...» .Якщо правило складається з декількох пунктів, то спочатку осмислюйте кожну частину окремо. Для запам'ятовування зв'яжіть зміст кожного пункту. Це можуть бути причинно-наслідкові зв'язки між ними, або використання всіх пунктів в одній конкретній сітуаціі.Подключіте свою фантазію і творчу уяву і постарайтеся образно уявити собі зміст правила. Такий прийом активно використовують вихователі дитячих садів і вчителя початкових класів при поясненні будь-яких норм малюкам.
3
Зв'яжіть нові знання з раніше вивченими. Так ви освіжіть в пам'яті пройдений матеріал і в зіставленні з ним краще запам'ятайте новий. Нова інформація запам'ятовується легше, коли у вас вже є знання з даної теми.
4
Після формулювання правила зазвичай слідують приклади його застосування на практиці. Ознайомтеся з ними. Зіставте ті явища, які є в зразку, з тими, про які йдеться в правіле.Виполніте пропоновані тренувальні вправи для закріплення отриманих знань. В ході їх виконання проговорюйте формулювання правіла.Виполняйте різноманітні види вправ, так ви запам'ятаєте можливі нюанси даного правіла.Повторяйте зміст правила навіть тоді, коли «автоматично» використовуєте його на практиці. Це дозволить вам підтвердити його правильне застосування.
5
Перекажіть правило комусь із близьких чи повторите самому собі, закривши підручник. Корисно також, якщо хтось зачитає вам першу частину правила, а ви продовжите. Або навпаки, вас запитують, в якому випадку пишеться або робиться щось конкретне, а ви називаєте це умова.
Зверніть увагу
Коли запам'ятовуєте правило, постарайтеся не відволікатися на сторонні справи і думки.
Корисна порада
Запам'ятовувати правила найкраще вранці або ввечері.