Як почати твір по картині.

Кожен вид творчої роботи з російської мови має свої нюанси, особливості, без урахування яких навряд чи можливе отримання відмінної оцінки за твір . Опис картини також не є винятком.
Вам знадобиться
  • - репродукція картини.
Інструкція
1
Уважно розгляньте картину. Зверніть увагу на її автора і назву.
2
Подивіться, що знаходиться на передньому плані картини, а що є її фоном. Уточніть дрібні деталі, які, як правило, розташовуються ліворуч і праворуч від центру. Важливим елементом опису є колірні особливості картини. Проаналізуйте, як об'єкти, зображені на картині, впливають на її сприйняття, яке вони створюють настрій.
3
Після проведення подібного усного аналізу, приступайте до написання твору по картині. Враховуйте, що в будь шкільної творчій роботі повинні проглядатися три основних складових: вступ, основна частина та висновки.
4
Написання твору по картині почніть з двох-трьох вступних пропозицій, що пояснюють, з вашої точки зору, мотивацію художника при виборі даної теми. Наприклад, у творі по картині І. Шевандроновой «В сільській бібліотеці» можна написати такий вступ: «Тема книг і їх читання була дуже актуальна і значима в минулому столітті. Бібліотеки були не тільки місцем культурного просвітництва, а й самоосвіти. На картині відомого художника зображені ... »
5
Для картини І.Е. Грабаря «Лютнева блакить» почало твори можна зробити таким: «Лютий - це останній зимовий місяць. Сильніше починає пригрівати сонце, стає тепліше і блакитніше вже майже весняне небо. Але зима ще не збирається здавати свої позиції. У лютому часто йде сніг, здувається сильним вітром, перемети дороги і стежки. Тому в народі і кажуть: «Лютий - криві дороги». А згадалося мені це все, коли я подивилася на полотно І.Е. Грабаря «Лютнева блакить».
6
Використовуючи у своїй творчій роботі чиїсь думки, не забувайте посилатися на їх авторів. Пам'ятайте про мовних формах, за допомогою яких ви висловлюєте свою згоду з наведеної точкою зору. Наприклад: «Я згоден з (ім'я автора) в тому, що ...»; «Я поділяю точку зору (ім'я автора) на те, що ...»; «Мені б хотілося знову повернутися до думки (ім'я критика) про те, що ...»