Як нумерувати рахунки.

Законодавчих актів, що регламентують порядок присвоєння номерів виставленим рахунками , не існує. Головне, щоб дотримувалася суцільна нумерація, і це було зручно тим, хто займається обробкою рахунків і обслуговуванням договорів.
Інструкція
1
Почніть нумерацію з якого-небудь конкретного числа. Не обов'язково привласнювати першого рахунку номер «1», можна приступити з цифри «916», якщо є бажання. Якщо організація виставляє велика кількість рахунків, можна почати нумерацію з «0001» і періодично, наприклад, раз на рік, обнуляти порядковий номер.
2
Використовуйте дефіси або похилий слеш для відділення значної частини номера рахунку. Наприклад, у 2012 році можна нумерувати документи 0001/12 і далі, а в 2013 відповідно 0001/13. Так ви завжди зможете визначити, в якому часовому періоді був виставлений рахунок. Така система хороша і в тому випадку, якщо організація розбиває платіж на кілька частин. В цьому випадку рахунком можна привласнити номер 0025/12-1/. Розшифровка цього рахунку така: 25-й рахунок у 2012 році, внесення першої частини суми.
3
Застосовуйте у призначенні номерів літерні символи. Наприклад, якщо в організації є кілька відділів, кожен з яких виставляє рахунки, має сенс ввести першу (або будь-яку іншу) букву в номер. Наприклад, відділ оптових продажів може нумерувати рахунки О-456-12, а роздрібний Р-457-12. У момент надходження коштів на розрахунковий рахунок відразу буде видно, по якому з видів діяльності прийшли гроші.
4
Введіть код валюти, якщо у організації відкрито декілька рахунків. Вказівка на це можна зробити літерним («р», «е», «д») або з використанням цифр. Наприклад, якщо код доларового рахунку «01», номер може виглядати 1578-01.
5
Створіть власну цифрову нумерацію, яка відображатиме часовий відрізок виставлення рахунку, його порядковий номер, структурний підрозділ здійснює транзакцію і вид валюти. Наприклад, номер 1234/016/01/12 може означати рублевий рахунок (01) шістнадцятого відділу (наприклад, з обслуговування фізичних осіб) 2012 під номером 1234. Головне, не забувати вести журнал присвоєння номерів і не заплутатися в кодових позначеннях.
Спосіб нумерації сторінок в інструкціях залежить від офісного додатка, в якому створювалися документи. В даному випадку розглядається програма OpenOffice Writer.
Інструкція
1
Перед початком нумерації сторінок інструкції потрібна попередня підготовка документа - повинен бути вибраний окремий стиль для кожної сторінки або єдиний стиль для всіх сторінок. Сама процедура нумерації може бути умовно розбита на два етапи - вставка колонтитула, а потім вставка номерів сторінок. При необхідності нумерації першої сторінки інструкції розкрийте головне меню додатка OpenOffice Wraiter і вкажіть пункт «Формат». Перейдіть в розділ «Стилі» і розкрийте посилання «Стиль сторінки». Виберіть опцію «Звичайний» або будь-який інший потрібний стиль, але не стиль «Перша сторінка».
2
Поверніться в головне меню програми і вкажіть пункт «Вставка». Застосуйте прапорець в рядку потрібного розташування колонтитула. Можливі опції: - верхній колонтитул; - нижній колонтітул.Переместіте покажчик миші під вставлений колонтитул і ще раз розкрийте головне меню додатка. Вкажіть пункт «Вставка» і виберіть підпункт «Поле». Скористайтеся командою «Номер сторінки».
3
У разі відсутності необхідності нумерації першої сторінки інструкції алгоритм дій буде трохи іншим. Розкрийте головне меню додатка OpenOffice Writer і вкажіть пункт «Формат». Перейдіть в розділ «Стилі» і розкрийте посилання «Стиль сторінки». Виберіть опцію «Перша сторінка».
4
Поверніться в головне меню і вкажіть пункт «Вставка». Перейдіть в підпункт «Розрив» і виберіть команду «Розрив сторінки». Розкрийте посилання «Стиль» і розгорніть вузол «Стиль сторінки». Вкажіть будь-який бажаний стиль, крім опції «Перша сторінка». Дана дія приведе до того, що перша сторінка інструкції відрізнятиметься від всіх інших сторінок документа і не буде пронумерована.
5
Відкрийте другу сторінку інструкції і в черговий раз розкрийте головне меню додатка OpenOffice Writer. Вкажіть пункт «Вставка» і застосуєте прапорець в рядку бажаного розташування колонтитула. Виберіть опцію «Звичайний» і знову поверніться в головне меню. Ще раз вкажіть пункт «Вставка» і перейдіть в підпункт «Поле». Скористайтеся командою «Номер сторінки».