Як відбілити льон.

Лен - досить щільний матеріал, який можна вибілювати різними засобами, тому якщо ваші речі пожовкли або посерели - немає приводу для розладу. У будь-якому випадку потрібно проявляти обережність при проведенні подібних процедур, інакше тканина зіпсується.
Вам знадобиться
  • - кисневий відбілювач;
  • - персоль;
  • - оцтова кислота;
  • - перекис водню;
  • - порошок з оптичним отебелівателем.
Інструкція
1
Придбайте кисневий відбілювач. Якщо у вас погана вода, попередньо профільтруйте її або прокип'ятіть і дайте відстоятися. Розчиніть потрібну кількість засобу у воді (дозування уточніть в інструкції). Замочіть виріб на кілька годин або на ніч, а потім просто виперіть в пральній машинці або вручну.
2
Додавайте при кожному пранні персоль. Продається вона в господарських магазинах в пакетиках і чимось нагадує звичайний порошок. Але засіб використовується як відбілювач і засіб для виведення плям. Якщо лляна тканина сильно посіріла, замочіть її в розчині персолі і прального порошку на 12 годин. Не переживайте, виріб від цього не зіпсується.
3
Зробіть слабкий розчин оцтової кислоти - 5-7%. Налийте рідину в емальований посуд, замочіть в ній тканину, ємність прикрийте кришкою і залиште на кілька годин. Потім вам залишиться лише випрати виріб звичним способом.
4
Отбеливающими властивостями володіє і перекис водню. Додайте на літр води 3 столові ложки рідини. Замочіть виріб на добу або хоча б на ніч. З ранку ефект буде в наявності - тканина стане світліше.
5
Купіть хороший порошок, до складу якого входить оптичний відбілювач. Це, мабуть, самий безпечний спосіб позбутися від жовтизни і сірості тканини. Періть речі тільки з цим порошком і в чистій воді. Через короткий проміжок часу лляна тканина побіліє.
6
Зверніться в хімчистку, якщо у вас так і не вийшло відбілити лляну тканину. Вам допоможуть це зробити за певну плату.
Зверніть увагу
Не використовуйте відбілювачі, до складу яких входить хлор, а тим більше не піддавайте вироби кипячению в цьому розчині. По-перше, волокна тканини істончатся і річ придбає поганий вигляд. А по-друге, дихати випарами дуже небезпечно, так як є велика ймовірність отруєння.