Як обробити пройму. Як правильно намалювати обтачку.

При створенні сукні або блузи без рукавів дуже важливо правильно обробити пройму , щоб виріб виглядав акуратно. Просто підігнути і підшити краю не дозволяє вигнута форма вирізу пройми, тому необхідно додатково вирізати обтачки.
Вам знадобиться
  • - тканина для обтачки;
  • - термоткані;
  • - швейна машина;
  • - крейда або олівець;
  • - ножиці ;
  • - праска;
  • - нитка з голкою.
Інструкція
1
Сшейте бокові шви вироби, обмітайте краю і разутюжьте їх. Плечові шви поки не зшивайте, щоб полегшити собі роботу. Попередньо, щоб переконається у відповідності сукні фігурі, можете змітати плечові шви і приміряти його, потім потрібно їх розпороти.
2
Розкладіть тканину, з якої будете вирізати обтачки лицьовою стороною вгору (як правило, це та ж тканина, з якої зшито виріб). Зверху прикладіть плаття, виворітного стороною вгору. Головне, щоб на тканині помістилася пройма, з невеликим запасом по краях. Куточки плечового краю при цьому будуть розташовані на деякій відстані один від одного.
3
На тканини обведіть крейдою або олівцем лінію пройми. Приберіть виріб і на відстані 3-4 см від краю проведіть плавну лінію. У вас повинна вийти асиметрична підкова, внутрішня сторона якої відповідає проймі.
4
Виріжте деталь і точно також зробіть обтачку для іншої пройми (або просто відобразіть її симетрично). Продублюйте обтачки термоткані (павутинкою). Надалі пришивайте обтачки разом з термоткані.
5
Прикладіть обтачки обличчям до обличчя до виробу, поєднавши по проймі. Змітайте на відстані 5-7 мм від краю по всьому периметру, виверніть і подивіться результат. Якщо все гаразд, прошийте край на машині.
6
У найбільш заокруглених місцях Розітніть гострими ножицями припуск майже до самого шва (залиште 1-2 мм), таких розрізів може бути кілька (головне, щоб тканина при вивертанні НЕ морщилася). Виверніть деталь на лицьову сторону, шов переокантуйте на виворітну сторону так, щоб його не було видно зовні, і приметайте. Пріутюжьте деталі.
7
Витягніть назовні плечові шви обтачки і вироби і складіть їх разом. Змітайте їх і сострочіть від краю до краю. Разутюжьте плечові шви і обмітайте краю.
8
Загніть обтачку в районі плеча всередину, акуратно приметайте так, щоб шов сховався всередині і приутюжьте. Закріпіть обтачку зсередини потайними стежками у всіх можливих місцях - до плечового і бічного швах, до виточки, якщо є така можливість.