Як визначити жанр тексту.

Літературний жанр - це клас текстів, що володіють схожою структурою, змістом, межею варіативності. Існує безліч жанр ов тексту, і вам необхідно знати їх характеристики, якщо ви не хочете помилитися у виборі типу.
Інструкція
1
Для того щоб правильно охарактеризувати текст і віднести його до певного жанр у, уважно ознайомтеся з твором. Подумайте, веселить воно вас або засмучує, передає почуття автора до його героям або ж просто розповідає про якісь подіях, бореться головний герой з непереборними обставинами або з самим собою? Якщо ви зумієте зрозуміти текст, ви з легкістю знайдете його літературний жанр .
2
Розрізняють три способи класифікації літературних жанр ів. Групуються вони за формою, в результаті чого виділяють такі типи, як п'єса, розповідь, роман, нарис, повість, ода. П'єса - це творіння письменника, призначене для виконання зі сцени, розповідь - невелике розповідний твір у прозі. Роман, як правило, відрізняє від розповіді його масштабність. Він оповідає про життя та розвиток особистості головного героя в кризовий для нього період. Нарис - різновид оповідання, що характеризується відсутністю єдиного конфлікту. Повість - прозовий жанр , що знаходиться за обсягом між романом та оповіданням, що оповідає про життєві перипетії головного героя.
3
Якщо ви хочете визначити жанр тексту з утримання, необхідно знати наступну класифікацію. Усі тексти можна поділити на три категорії: комедія, трагедія і драма. Для комедії характерний гумористичний або сатиричний підхід. Трагедія заснована на розвитку події, що має, як правило, неминучий характер, і приводить до неприємних наслідків. Сюжет драми, як правило, побудований на описі життя людини, його взаємин і конфлікту з суспільством.
4
тіпірованних жанр літературного тексту можна і по його роду. У цій категорії виділяють епічні, ліричні та драматичні твори. Для епосу характерно розповідь про події, предполагаемо відбулися в минулому, він відрізняється об'єктивністю і неупередженістю. Лірика відтворює суб'єктивні почуття або настрій автора. Сюжет драми же побудований на діалогах між персонажами.