Як почати знімати відео.

Аматорські відеокамери стали доступні середньостатистичному мешканцю нашої країни завдяки стрімкому розвитку технологій. Але от невдача: якісна камера куплена, а навику зйомки немає. Найчастіше аматорське відео невмілого оператора являє собою набір безподієвості подс'емок трясущейся рукою з змазаній картинкою і недоречними коментарями за кадром.
Вам знадобиться
  • Відеокамера, штатив.
Інструкція
1
Якщо це перший досвід відеороботи, для початку обмежтеся зйомкою незначною сімейної церемонії, не слід відразу брати комерційні замовлення на весільні фільми і випускні вечори. В умовах домашньої зйомки вимоги до вас будуть пред'являтися мінімальні, причіпок до дрібних огріхів не буде. Крім того, це відмінна можливість розвинути свої навички, освоїти відеокамеру, набити руку.
2
Навчіться тримати відеокамеру. По можливості, користуйтеся штативом. Навіть у досвідчених операторів руки можуть злегка тремтіти, особливо якщо камеру треба тримати довго. Якщо штатив в якихось умовах застосувати неможливо, прислухайтеся до порад телевізійних операторів: візьміть відеокамеру, наприклад, в праву руку, ліву ж розташуйте так, щоб вона служила опорою правою або під ліктем, або нижче. Головне - домогтися відсутності посмикування відеозображення, яке навіть опції сучасних камер часом не можуть згладити. Особливо помітно тремтіння при використанні зума. До речі, саме з цієї причини досвідчені оператори даної функцією, зумом, користуються досить рідко (згадайте художні фільми).
3
Вибір композиції кадру - особлива наука. Найчастіше режисери-аматори робити цього не вміють. В результаті можна спостерігати сумну картину, коли в об'єкта зйомки обрізані руки, тулуб і навіть голова. Намагайтеся не залишати за кадром нічого важливого - частини тіла людини, частина предмета, основна подія. Знімаючи крупним планом, наприклад, обличчя людини, не залишайте за зоною видимості підборіддя, лоб, а краю кадру повинні «обрамляти» голову. При зйомці в профіль стежте за тим, щоб перед обличчям людини залишалося більше місця, ніж за головою.
4
Ніколи не знімайте проти сонця або яскравого світла. Комбінуйте відекартінку з різних точок: близький ракурс, загальний план, камера на рівні плечей, зйомка зверху. Для цього зупиняйте відеозапис, щоб перейти в іншу частину залу, приміщення чи вулиці. Якщо ви, наприклад, знімаєте двох учасників бесіди людей, не прагніть постійно тримати в кадрі обох. Знімайте мовця в дану хвилину, потім перенаправьте камеру на іншого, щоб не пропустити його реакцію і відповідь.
5
Придивіться до будь-якого фільму або телерепортажам журналістів. Камера рідко знаходиться в русі. В основному використовується прийом перемикання між камерами, а зйомка ведеться з різних місць. І тільки за задумом режисера, прагнучого показати картинку очима актора, переміщення камери можуть повторювати ходьбу або біг героя. Режисерові-краще не захоплюватися зйомкою в русі.