Як почистити комір.

Верхній одяг брудниться не так швидко, як нижня білизна, тому її перуть набагато рідше. До того ж далеко не всі речі можна відправляти в звичайну пральну машину, доводиться здавати їх в хімчистку один раз в сезон або навіть рідше. Але елементи одягу, котрі вступають в зіткнення з тілом, необхідно чистити частіше. Наприклад, комір .
Вам знадобиться
  • - очищений бензин
  • - крохмаль
  • - нашатирний спирт
  • - крейда
Інструкція
1
Найскладніше доводиться, якщо комір пальто або куртки складається з хутра. Щоб уникнути пошкодження міздрі натуральне хутро не можна піддавати пранню і навіть хімчистці, але існує старовинний рецепт, яким можна очистити комір без заподіяння йому шкоди.
2
Візьміть добре очищений бензин, в ідеалі авіаційний, але можете скористатися і бензином, призначеним для заправки запальничок. Змішайте його в мисці з деякою кількістю крохмалю до утворення густої кашки. Нанесіть суміш на комір , приділяючи особливу увагу жирним і залисніли ділянкам, винесіть річ на свіже повітря, зачекайте кілька годин. Бензин розчинить жир і випарується, а крохмаль вбере в себе жир і бруд, його залишки легко витрусити з чистого хутра.
3
Особливо швидко лисніють комір і на замшевих речах. Не допускайте сильного занашіванія, регулярно очищайте комір за допомогою спеціального ластику для замші. Якщо такого у вас немає, можете замінити його щіткою з жорстким ворсом або дрібнозернистим наждачним папером. Сильно забруднився комір варто обробити розчином нашатирного спирту. Просто додайте 4 столові ложки на склянку води.
4
Речі зі звичайної гладкої шкіри вважаються одними з найлегших в догляді, а й у них комір вважається найбільш уразливим місцем. Розкладіть куртку або пальто на рівній поверхні, засипте забруднюючи місце товченою крейдою і залиште на добу. Мел, як губка вбере в себе жир, вам залишиться його тільки струсити. Щоб комір менше паскудився надалі, обробіть його спеціальним водовідштовхувальним засобом, воно захистить шкіру і від бруду.
5
Воротники на піджаках теж швидко починають блищати. Щоб якомога довше зберегти виріб в чистоті, протріть добре комір розрізаної картоплиною і витріть його сухою ганчіркою. Для видалення вже з'явилася бруду можна скористатися розчином нашатирного спирту, оцтової кислоти, або повареної солі. Але перш ніж приступати до чищення, в обов'язковому порядку прочитайте етикетку з рекомендаціями по догляду за даним типом тканини, щоб не зіпсувати річ. Якщо ви не впевнені, що засіб підходить, чи не застосовуйте його. Просто отпарьте комір і пропрасуйте його через лист промокальним папери.
Корисна порада
Хутряний комір можна почистити сухим шампунем для тварин із зоомагазину.