Як опалити палатку. утеплення намети для зимової риболовлі.

Для справжніх туристів погана погода - в поході не перешкода. Але все ж хочеться, щоб в наметі було тепло, особливо в холодну пору року. Найефективніший спосіб обігріву намети - за допомогою спеціальних пристосувань. До них відносяться переносні розбірні печі-буржуйки, а також спеціальні бензинові та газові нагрівачі.
Інструкція
1
Печі-буржуйки використовуйте для обігріву великих армійських наметів. Відносно газових і бензинових обігрівачів особливо дотримуйтесь заходів протипожежної безпеки. Зокрема, пам'ятайте, що при роботі дані прилади споживають велику кількість кисню, і тому необхідно забезпечити приплив свіжого повітря, інакше важко буде дихати.
2
Якщо з якихось причин у вас не виявилося під рукою опалювальних приладів, то можна використовувати перевірений народний засіб обігріву - сильно нагріті камені, складені в казанок або іншу ємність.
3
Однак щоб тепло краще зберігалося, палатка має бути утепленій. Наочний приклад - тримісна автоматична утеплена палатка для зимової риболовлі типу «парасолька». У ній використовуються дюралеві трубчасті каркаси з механізмом складання, що забезпечує її розкриття, як у парасольки всього за 15 секунд. Тент палатки, стать і спідниця тенту виготовлені з водонепроникної тканини «Оксфорд», внутрішній шар намету - з нейлону Таффета 190.
4
Додатковим елементом утеплення, безумовно, є спальний мішок - не нехтуйте ім. В спальних мішках використовуються утеплювачі двох типів - натуральні і синтетичні. До натуральних відносяться качиний або гусячий пух. Такі спальники дуже легкі і прекрасно зберігають тепло, що дуже важливо при сильних морозах. В спальних мішках з синтетичними наповнювачами використовуються холлофайбер, кваллофіл, термолайт і поларгард. Ці матеріали не чутливі до вологості, швидко сохнуть при намоканні, але в плані теплоізоляції сильно поступаються натуральним утеплителям.
5
Сьогодні в спеціалізованих магазинах можна зустріти самі різні портативні обігрівачі для наметів. Більшість досвідчених туристів віддають перевагу найбільш безпечні газові обігрівачі з одноразовим газовим балоном, пьезоподжигом і тепловим керамічним випромінювачем. Такі обігрівачі відрізняються високою економічністю, споживаючи всього 100 грам газової суміші на годину. Потужність обігрівача понад 1 кВт і вага до півтора кілограмів.