Що не заїдати стрес.

Як часто вам хочеться «просто пожувати» в періоди відчаю, переживання, хвилювання? У такі моменти людина відмовляється вважати з'їдені калорії, та й взагалі впадає в апатичний стан, яке пізніше ускладнюється появою зайвих кілограмів.
Інструкція
1
Пообіцяйте собі з'їсти те, що хотіли, але через півгодини. В цей час не сидите склавши руки, інакше терпіння не вистачить і на три хвилини. Вас відвернуть від холодильника активні дії. Краще всього якщо вони будуть розмашистими і з застосуванням сили: прибирання, прання, миття вікон і т.д. Разом з енергією ви будете вихлюпувати свої емоції, а значить, замість 30 хв. забудете про їжу приблизно на 1-1,5 години.
2
У стані стресу людина кладе в рот будь їстівні продукти незалежно від їх калорійності і сумісності. Помічаючи за собою таку особливість, заздалегідь ховайте подалі солодощі, булочки та обходьте стороною місця, в яких продають фаст-фуд. Не носіть в кишенях або сумках шоколадки, льодяники і випічку. Якщо це увійде у вас у звичку, значить, скоро ви почнете жувати їх, не відчуваючи стресу , а просто так, за звичкою.
3
Замість калорійних перекусів носите з собою яблуко або інші фрукти, дієтичні хлібці, а також пляшечку з негазованої мінеральної водою. Робіть кілька ковтків всякий раз, коли відчуєте бажання що-небудь з'їсти. Вода допомагає приглушити «помилковий» апетит доти, поки до вас не прийде реальне почуття голоду. Щодня споживайте не менше 1,5 л питної води крім чаю, кави та перших страв.
4
Подаруйте собі можливість виспатися. Нормальний восьмигодинний здоровий сон дозволяє організму відновитися і ефективніше справлятися зі стресу ми. Спробуйте протягом пари тижнів лягати спати до півночі. А якщо ви ще й почнете займатися фітнесом або будь-якими іншими фізичними навантаженнями, то збережіть стрункість і знайдете міцну стресостійкість.
5
Боротьба з переживаннями за допомогою їжі може привести до серйозного захворювання - булімії. Вона виникає у тих, хто, з'ївши за обідом половину торта поодинці, починає звинувачувати себе в безвольності і має намір викликає блювотний рефлекс. Від цього страждає не тільки психіка, а й органи шлунково-кишкового тракту, а вилікувати хворобу під силу тільки гарному фахівцеві.
Звичка з'їдати щось смачне, солодке або жирне після того, як ви понервничали, часто призводить до формування зайвих жирових відкладень. Вживання висококалорійної їжі на тлі постійного, хронічного стресу лише погіршує становище, додаючи проблем зі здоров'ям.
Інструкція
1
Намагайтеся контролювати свою шкідливу звичку. Ви повинні навчитися розділяти реальне відчуття голоду і спробу «заїсти» стресову ситуацію. Зробити це не так уже й важко - емоційний голод проявляється бажанням скуштувати саме висококалорійної їжі, часто через кілька годин після пережитого емоційного потрясіння або перед сном.
2
Якщо ви не можете визначити, що зайвого ви з'їли за день, то ведіть харчової щоденник. Підрахувавши необхідне вам число калорій, і підводячи підсумки щовечора, ви зможете наочно оцінити, що з денного раціону було зайвим.
3
Вчіться справлятися з негативними емоціями іншими способами. Можливо, вам стане легше, якщо ви позаймаєтеся спортом, поплаваєте або пробіжите пару кіл по стадіону. Як тільки ви відчуваєте приступ голоду, який ніяк не можна назвати істинним (ви недавно поїли, наприклад), то збирайтеся і виходьте на вулицю - погуляйте, поспілкуйтеся з друзями, сходіть в кіно.
4
Чим більше спорту та активності буде у вашому житті, тим краще. Придбайте абонемент в басейн або спортзал, запросіть когось із друзів, щоб не було так нудно. Почніть бігати вранці, робіть зарядку, раз в тиждень ходите в лазню. Всі методи перемикання на позитивні емоції і способи релаксації допоможуть вам змінити спосіб реагування на стрес.
5
Харчуйтеся раціонально і забудьте про строгих дієтах. Якщо ви живете в умовах постійного стресу і напруги, то радикальне обмеження в харчуванні тільки посилить ваш стан - ви станете злитися, неадекватно реагувати на все і випробовувати постійне відчуття незадоволеності. Намагайтеся їсти здорову їжу - фрукти, овочі, пийте більше води. Привчайте себе харчуватися правильно - видаліть з холодильника і буфета запаси шкідливих продуктів, а при відвідуванні магазину завжди враховуйте калорійність того, що ви складаєте в свою корзину.
6
Завжди пам'ятайте, що стрес не може бути вічним і всі проблеми колись дозволяються. Тому налаштовуйтесь на позитивне сприйняття дійсності і намагайтеся приділяти менше уваги дрібницям - деякі з проблем, на які ви звикли бурхливо реагувати, абсолютно не є такими.