Як не відкладати справи на потім.

Деякі люди здатні переносити «на потім » навіть найпростіше справа. Кожен день вони повторюють «зроблю завтра», але так і не беруться за нього. Необхідно навчитися організовувати свій день і виконувати справи в потрібний час.
Вам знадобиться
  • Ежедневник.
Інструкція
1
Заведіть щоденник, в якому будете записувати всі свої обов'язки. Це допоможе вам не забути про якийсь важливій справі і дозволить краще орієнтуватися за термінами виконання.
2
Складіть список справ, які вам необхідно зробити. Згадайте все, що ви відкладали на « потім », запишіть на листок і перегляньте його. Зробіть позначки, в якій послідовності їх треба виконувати - у міру важливості, терміновості, особистої зацікавленості. Напишіть навпроти кожного завдання приблизну дату і час, коли ви їх виконаєте. Це перешкодить вам кожен день переносити їх, адже завтра будуть свої справи.
3
Розділіть занадто складні завдання на кілька частин. Психологічно вам буде набагато простіше підійти до виконання цієї справи, якщо ви не будете думати про його нездійсненності. Виконуйте його поступово, а між роботою робіть перерву.
4
Винагороджуйте себе за прояв працьовитості і відповідальності. Якщо швидко і вчасно виконали справу, не відкладаючи його у довгий ящик, похваліть себе і порадуйте. Винагорода вибирайте на свій смак - шматочок шоколадки, десять хвилин відпочинку або заняття улюбленою справою.
5
Знайдіть особисту зацікавленість у завданнях. Для кожної справи повинна бути якась причина, подумайте про неї і це додасть вам сил. Приміром, якщо виконаєте додатковий проект, ви отримаєте підвищення і прибавку до зарплати.
6
Якщо не знаєте, як підступитися до якогось справі, просто почніть його виконувати. У процесі ви знайдете правильний підхід, втягнетеся і непомітно зробите його. Зате вам не доведеться витрачати багато часу на те, щоб налаштуватися, подумки підготуватися до його виконання і прискіпливо продумувати послідовність дій.
7
Не відволікайтеся від виконання основної справи. Якщо ви будете перемірювати всі речі, поки що розбираєте шафи, у вас просто не залишиться сил, щоб завершити розпочате. Зосередьтеся на завданні і не відривайтеся від нього. Потім ви зможете приділити трохи часу на свої бажання, але тільки після завершення.
Іноді життя летить так стрімко, що люди, спрямовані в «завтра», не встигають насолодитися тим, що у них є зараз. Чи не шкодувати про помилки минулого і перестати думати тільки про майбутнє - простіше, ніж вам здається. Вважаючи, що ви все в житті встигнете коли-небудь потім, ви забуваєте, що не всі у вашій долі піддається контролю і придумане «завтра» може виявитися зовсім не таким, як ви його собі уявляєте, а пропущене «сьогодні» вже не повернеш.
Інструкція
1
Будьте чесні з собою. Якщо ви живете тільки передбачуваної прийдешньої метою, витрачаючи всі сили на її досягнення і пов'язуючи з нею всі надії, то, цілком можливо, що прийшовши до успіху, ви або не зможете ним насолодитися повною мірою, або він розчарує вас. І це не рахуючи того, що ваша мета може виявитися недосяжною, а життя пройде. Насолоджуйтесь тим, що у вас є зараз, це не скасовує того, що у вас може бути потім.
2
Прагніть до своєї мрії, але будьте готові зробити паузу, щоб повною мірою оцінити те, що відбувається зараз. Насолоджуйтеся природою, отримуйте задоволення від спілкування з рідними і близькими, витрачайте свій час на те, щоб допомогти комусь, хто цього потребує. Не сприймайте ці години і хвилини як витрачені даремно, пам'ятайте, що саме в такі моменти ви по справжньому живете.
3
Сприймайте сьогоднішній день не як сходинку в завтра, а як все, що у вас є. Ви не в силах управляти майбутнім, ви можете тільки на нього впливати, ніколи не знаючи точно, до яких результатів це може вас привести. Зате ваше зараз залежить від вас і, якщо ви не зможете бути в ньому щасливим, то і ваше потім навряд чи буде радісним. Вітайте кожен день як нову можливість для досягнення якихось поточних цілей. У вас попереду цілих 24 години - подумайте, як ви можете з толком витратити це багатство.
4
Будьте щедрішими до себе. Комплекси часом не дозволяють людині робити сьогодні те, що йому дійсно хочеться. Ви даєте собі слово, що здійсните мрію коли-небудь потім, коли будете цього варті, коли настане відповідний час, коли ви виконаєте всі покладені на вас зобов'язання. Правда полягає в тому, що ви навіть не намагаєтеся зробити це зараз. Для того, щоб жити сьогоденням, потрібно не думати про те, що ви зробите в майбутньому, а просто взяти і зробити це.
5
Підніміться над суєтою. Божевільний темп життя може призвести до того, що ви будете, як стріла спрямовані у завтрашній день, намагаючись здійснити все, щоб не випустити його з-під контролю. Завжди стурбовані тим, що станеться потім, ви й не помітите того, що відбувається зараз. Виділіть час у своєму розкладі на одномоментні радості і насолоджуйтеся ними, не замислюючись і нікуди не поспішаючи.