Як потрібно читати вголос.

Стати хорошим читцем можна за допомогою досвіду професіоналів, поставленого голосу і відповідної інтонації, особливого акторської майстерності, а також принципу залученості, без якого важко заволодіти увагою аудиторії.
Інструкція
1
Читання вголос не повинно бути монотонним. Це груба помилка недосвідчених ораторів і читців, оскільки така мова не тільки не сприймається слухачами, а й змушує їх нудьгувати або займатися своїми справами. Щоб привернути увагу, робіть паузи і виділяйте інтонацією відповідні фрагменти тексту. Звертайте увагу на знаки пунктуації - вони стоять в тексті якраз для того, щоб він краще сприймався на слух. Легше зорієнтуватися в тексті допоможуть замітки на полях.
2
Один із секретів цікавого читання - ефект розповіді: ніби ви не зчитуєте з аркуша, а розповідаєте те, що на ньому написано. Щоб освоїти це вміння, необхідно потренуватися. Щодня виділяйте по 20 хвилин, якщо хочете стати хорошим читцем. Для тренування виберіть текст, який вам подобається. Прочитайте його спочатку про себе, потім вголос, усвідомите отриману інформацію. Потім розбийте його на кілька смислових частин, а після - на ще дрібніші фрагменти. Після декількох тренувань ви зможете договорювати текст, відштовхуючись від початку кожної фрази.
3
Перед читанням вголос необхідно підготувати артикуляційний апарат до роботи. Для цього знадобиться пара-трійка скоромовок, якими користуються диктори на радіо і телебаченні. Це допоможе зорієнтуватися при вимові важких слів з поєднаннями шиплячих і дзвінких звуків. Наприклад, спробуйте кілька разів без запинки вимовити «рознервувався вавілонянкой Варвара рознервувався в Вавилоні неразнервнічавшегося вавилонянина Вавилов Вавілонейского» або «Кокосовари варять в скорококосоварках кокосовий сік».
4
Якщо вас чекає читати вголос уривок з художнього твору, зверніть увагу на те, як це роблять професіонали, що озвучують радіоспектаклі і читають аудіокниги. Умійте виділяти голосом репліки героїв і слова автора. Обов'язково робіть перерви не тільки між главами, а й між абзацами. Не поспішайте. Давайте слухачеві можливість уявити собі те, про що йдеться у творі. Зробити це просто: під час читання живо і динамічно уявляйте собі прочитане пропозиція в уяві. До тих пір, поки ви самі не будете засвоювати те, що читаєте, слухач буде також пропускати інформацію мимо вух.