Як обробити парилку. Як правильно утеплити парилку з фото.

З давніх часів відомий благотворний вплив банних процедур на організм людини. І складно уявити собі відсутність парилки в російській лазні або фінській сауні, адже саме вона є стрижнем, «душею» цих приміщень. При внутрішній обробці парної необхідно враховувати деякі особливості.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - дерев'яні дошки;
  • - будівельні інструменти;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Ознайомтеся з оздоблювальними матеріалами, які пропонуються для оздоблення парних приміщень. Вивчіть їх плюси і мінуси, почитайте про них відгуки в інтернеті, поцікавтеся думкою друзів. Відвідайте кілька саун і лазень, щоб вирішити, як краще облаштувати парну.
2
Подумайте і порадьтеся з рідними, чи будете ви митися в парилці або ж вас влаштує використання тільки сухого пара. Від цього фактора залежить вибір матеріалу для обробки. Так, облицювання каменем або плиткою більше підійде, якщо буде багато пара і вологості. В інших випадках можете використовувати деревину різних порід. Наприклад, липа, вільха, осика та інші мають невелику теплоємність (Не обпечетесь при дотику), крім того, вони стійкі до підвищеної температури і вологості (Не покриватимуться тріщинами і жолобитися). Хвойні породи мають цілющі властивості (виділяють фитоциди), але при цьому мають великий мінус - при нагріванні починають виділяти смолу. Хоча для підлогового покриття можуть використовуватися, так як температура внизу порівняно невисока.
3
Роботи з оздоблення парної почніть з утеплення внутрішніх стін, так як вони не повинні пропускати тепло і пар. Для цього використовуйте рулони або плити з неорганічних матеріалів, наприклад, скловати, перліту, мінеральної вати, спіненого пенопропилена. В якості пароізоляції використовуйте алюмінієву фольгу, пергамін, толь і ін. Теплопароізоляцію зафіксуйте на стінах і стелі за допомогою будівельного степлера або цвяхів. На відбивну поверхню ізоляційного матеріалу прикріпіть дерев'яну обрешітку, а потім - вагонку з обраної вами деревини.
4
Використовуючи дошки з листяних порід, спорудити лавки вздовж стіни. Краще якщо вони будуть розташовуватися в два рівні. Верхню полицю (для любителів високих температур) зробіть шириною від 60 до 90 см, щоб зручніше було лежати, а нижню (призначену для сидіння) - більш вузькою.
5
Не забудьте про пожежну безпеку. Стіну, стелю і підлогу, де буде стояти піч, екрануйте негорючим, стійким до високих температур матеріалом, наприклад, азбестом, панелями мінеріта або цеглою.
Зверніть увагу
Використовуйте спеціальні біоцидниє просочення для захисту деревини відразу ж після обробки.
Корисна порада
Врахуйте, що всю внутрішню обробку в парилці не можна покривати лаком.
Немає нічого краще, ніж попаритися з друзями у вихідний день в російській лазні. Запах дерева і смол, гарячий пар і легкі мурашки після холодної води, що може бути прекрасніше. Такі радісні емоції і враження можуть бути зіпсовані, якщо допустити ряд помилок в момент зведення і обробки лазні. Так як же зробити все правильно, щоб насолоджуватися в добре облаштованій лазеньці у вихідний день з друзями та родиною.
Інструкція
1
Відносна температура вологості в лазні становить 30%, а температура повітря - 70-90%. Дані умови вважаються екстремальними для деяких матеріалів, використовуваних для будівництва та оздоблення парної. Тому обшивка повинна проводитися екологічно чистими і стійкими матеріалами, які не виділяють неприємні запахи та шкідливі речовини.
2
Найкращим матеріалом для обшивки стелі і стін парної, вважається натуральне сухе дерево. Використовуйте дерево з листяних порід: осику, липу та вільху. Але, ні в якому разі не матеріал з хвойних порід дерев, так як під впливом високих температур вони починають виділяти смолу, яка може стати причиною опіку. Листяні породи дерев мають високу теплоємність, а це значить, що при контакті з такою обробкою - опіки виключені.
3
Підлоги в парній роблять з дерев'яних дощок, або покривають керамічною плиткою. Для обробки тієї частини парної, де встановлена піч, можна використовувати негорючі матеріали - плитку або цегла. Якщо ви вирішили покрити підлогу плиткою, врахуйте, що він буде холодний, для цього покладіть зверху знімну дерев'яну решітку.
4
Поверхні обшивки повинні бути абсолютно гладкими, без шорсткостей і сучків. Не використовуйте в обшивці різні металеві виступаючі елементи - ручки і кріплення, так як при сильному нагріванні приміщення, вони надають велику небезпеку.
5
Полиці виготовляються з дерев'яних товстих дощок без застосування шурупів і цвяхів, для цього краще взяти дерев'яні нагелі або шипи. Матеріал потрібно брати той же, з якого обшиті стіни. Кращий матеріал з низькою теплопровідністю і стійкий до ураження жучками і гниття - седрелла, абаш, офрам, меранті. Такі полки НЕ будуть обпалювати тіло. Більш економний варіант - осика.
6
Освітлення в лазні повинно бути не тільки комфортним, але і безпечним. М'який і не занадто яскраве світло допоможе максимально розслабитися. Використовуйте для цього спеціальні вологозахищені і термостійкі світильники. Оптимальне їх розташування - в кутах, над дверима і під полицями. Потужність ламп - 40, 60 або 75 ват. Вимикач повинен знаходитися в суміжному приміщенні, але не в парній.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b8Az6nbpEOg