Як визначити ціну поділки.

Будь вимірювальний прилад сам по собі не приносить великої користі. Необхідно вміння ним користуватися. Для цього слід навчитися визначати ціну ділення вимірювального приладу, тобто значення найменшої рисочки його розмітки.
Інструкція
1
Візьміть в руки вимірювальний прилад (наприклад, шкільну лінійку), уважно огляньте його. Ви побачите ділення - одні побільше, інші трохи менше. Поділу можуть бути різних кольорів, деякі з них підписані. На шкільній лінійці, наприклад, перше підписану розподіл - один сантиметр.
2
Позначте для себе відрізок до першого підписаного ділення. Порахуйте кількість маленьких поділок, що знаходяться в цьому відрізку (наприклад, на шкільній лінійці в відрізку, рівному одному сантиметру, знаходиться десять маленьких поділок і два додаткових ділення середньої величини).
3
Визначте ціну самого маленького ділення. Для цього розділіть величину першого підписаного ділення на кількість маленьких поділок всередині цього відрізка. На шкільній лінійці, наприклад, один сантиметр потрібно розділити на десять поділок. Вийде один міліметр. Отже, ціна маленького ділення на шкільній лінійці дорівнює одному міліметру.
4
Тепер визначте ціну додаткових поділок, якщо вони є на вимірювальному приладі. Приміром, на шкільній лінійці два додаткових ділення в одному сантиметрі. Отже, потрібно один сантиметр розділити на два ділення - вийде п'ять міліметрів. Отже, ціна додаткового ділення на лінійці - п'ять міліметрів.
Зверніть увагу
Не забувайте про те, що підраховуючи ділення, підписану поділ теж необхідно брати в розрахунок.