Як відхилити заявку на аукціон.

Розміщення державних замовлень та проведення аукціонів на право участі регламентує Федеральний закон №94-ФЗ «Про розміщення замовлень на поставки товарів, виконання робіт, надання послуг для державних і муніципальних потреб». Контролює дотримання закону Федеральна Антимонопольна Служба. Розміщення замовлення здійснюється як аукціон, який з 2011 року проводиться на електронних майданчиках. Невідповідність котирувальної заявки встановленим вимогам може стати причиною її відхилення.
Інструкція
1
Підставою, за яким перевіряється відповідність котирувальних заявок, є повідомлення про проведення запиту котирувань. Замовник має право відхилити заявку, якщо вона не відповідає цим вимогам. Крім того, приводом для відхилення може послужити вартість послуг і ціна товару, які перевищуватимуть максимальне значення, вказане в повідомленні про проведення запиту котирувань.
2
Згідно з листом Мінекономрозвитку РФ і ФАС РФ від 19.08.2009 №13613-АП/Д05, комісія може відхилити заявку на аукціон в тому випадку, коли замовник в заявці вказав всі необхідні реквізити для перерахування забезпечують заявку грошових коштів, а учасниця не доклав в пакет документів, поданих на участь в аукціоні, платіжне доручення, яке підтверджує перерахування.
3
Відхилити заявку можна і в тому випадку, коли платіжне доручення або його копія прикладені, але реквізити підприємства-учасника, зазначені в них, не відповідають тим, що були вказані в документації. Коли сума платежу менше, ніж та, яка була обумовлена в заявці, учасниця також знімається і позбавляється права брати участь в аукціоні.
4
Коли в аукціонній документації в електронній формі встановлено вимогу вказати товарний знак постачальника, то навіть у тому випадку, коли замовник цю вимогу не пред'являє, заявка може бути відхилена. Це випливає зі статті 41.8, частина 4 Закону про держзакупівлі.
5
Ще одним приводом для відхилення заявки на аукціон стане порушення Федерального закону «Про електронний цифровий підпис». Ціна котирування заявка, подана у формі електронного документа, підписується електронно-цифровим підписом (ЕЦП) уповноваженої на це особи. Якщо ЕЦП відсутній, заявка не буде вважатися легітимною, і ви маєте право відхилити її, оскільки без цього замовник не може визнати рівнозначність ЕЦП та підпису заявника, виконаної власноруч, згідно ст. 4 зазначеного закону.
6
Заявка на проведення електронного аукціону може бути відхилена при нестачі коштів на особовому рахунку учасника. Їх сума повинна бути не менше, ніж встановлений розмір забезпечення заявки.
Відповідно до положень законів після реформи, яка була проведена на державному рівні для оптимізації витрат бюджету, між потенційними постачальниками товарів і послуг для державних установ повинен проводитися конкурс-тендер для виявлення найбільш вигідної пропозиції. Однак не всі заявки, що надходять для участі в конкурсі, коректні. Як же відхилити невідповідну заявку?
Інструкція
1
Розберіться з тим, чи є у вас юридичне право відхиляти заявку. Головним чином відхиляються запити від організацій, які не відповідають вимогам конкурсу. Наприклад, не будуть прийняті заявки від великих підприємств, якщо програма розрахована на залучення постачальників з малого бізнеса.Учтіте, що відповідно до федеральним законодавством, на конкурс повинні прийматися заявки і в паперовому, і в електронному вигляді. При цьому достовірність електронного документа повинна бути підтверджена унікальною цифровим підписом. При її відсутності заявка відхиляється.
2
Проведіть засідання комісії, що займається організацією тендера. Склад цієї робочої групи повинен бути затверджений керівником організації. На зборах розгляньте і проаналізуйте всі заявки. Заявка може бути відхилена при згоді більшості членів комісії та її голову.
3
Після вироблення спільного рішення занесіть інформацію про відхилення запиту в протокол засідання. У ньому потрібно вказати факт відхилення заявки. Повна назва організації, що відправила її, а також причину. Повинно матися вказівку на конкретну статтю закону, на підставі якої ви це робите. Цю інформацію можна отримати зі збірки цивільного законодавства Російської Федерації. Відсилання до конкретного законодавчого акту потрібна для того, щоб уникнути непорозуміння з боку організації, заявку якої не прінялі.После посилання на закон згадайте конкретну причину, наприклад, невідповідність запропонованого товару технічним характеристикам, зазначеним у повідомленні про проведення тендера на закупівлі.
4
Повідомте про своє рішення організації, заявку якої ви відхилили. В цьому аукціоні вона вже не зможе взяти участь, але після врахування помилок зможе представити свій товар до наступних державним закупівлям.