Як накреслити принципову схему. Як правильно креслити схеми деталей.

Принципові схеми електротехнічних пристроїв викреслюються з використанням стандартизованих умовних позначень. Такі схеми можна виконувати як вручну, так і на комп'ютері, залежно від наявних у майстра навичок.
Інструкція
1
В якості довідника по умовним графічним позначенням (УДО), застосовуваним в принципових схемах, використовуйте документ, посилання на який наведено в кінці статті. У ньому зібрані воєдино найбільш поширені позначення, які інакше довелося б розшукувати окремо по декількох десятках ГОСТів.
2
При ручному кресленні схеми використовуйте міліметровий папір. Креслите м'яким механічним олівцем, залишає чіткий слід. Він повинен бути значно темніше разлиновки. Після сканування такої схеми можна буде, оперуючи в графічному редакторі регуляторами яскравості і контрастності, зробити разлиновку невидимою, залишивши лише сам креслення. При бажанні використовуйте трафарет, що дозволяє швидко креслити часто зустрічаються умовні позначення, не вдаючись до використання циркуля.
3
Якщо ви бажаєте одразу після складання схеми провести моделювання її роботи, скористайтеся програмою Micro Cap. Її полегшена версія є безкоштовною, а накладаються їй обмеження такі неістотні, що при роботі з невеликими схемами ними можна знехтувати. Програма дозволяє визначити режими роботи активних елементів по змінному і постійному струму, перевірити алгоритм роботи схеми, складеної з логічних елементів, і т.п. Після того, як моделювання завершено, а схема виправлена, можна зробити знімок екрану і вирізати з нього графічним редактором саму схему . Вітчизняним стандартам вона відповідати не буде.
4
У випадку, якщо схему потрібно скласти із застосуванням комп'ютера, але моделювання її роботи не передбачається, вибирати програму для роботи з нею слід в залежності від того, чи планується проектування друкованої плати. Якщо так, використовуйте спеціалізовані програмні засоби, наприклад, KiCAD. Якщо ж ні, підійде практично будь растровий або векторний графічний редактор. Краще використовувати той з них, навички роботи з яким у вас вже є.
5
Наносячи позначення резисторів по вітчизняному стандарту (у вигляді прямокутників), вказуйте на них потужність. Дві діагональних риси означають 0,125 Вт, одна - 0,25 Вт, горизонтальна риса - 0,5 Вт, а цілу кількість ват позначається римськими цифрами. Поруч з позначеннями електролітичних конденсаторів проставляйте знак плюс у позитивній обкладки. Не забувайте нумерувати самі деталі, а також висновки роз'ємів, мікросхем, індикаторів, ламп і будь-яких інших компонентів, що мають більше трьох висновків включно.
Кожне електронне пристосування повинно мати відповідну документацію, яка також включає креслення схеми пристрою. Така схема повинна бути складена за всіма правилами і при цьому максимально якісно оформлена. Щоб скласти таку схему, необхідно врахувати ряд моментів.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Існує ціла система умовних графічних позначень, які розроблені спеціально для побудови електричних схем. В процесі складання електричної схеми слід використовувати виключно російську систему позначень, яка прийнята в нашій країні.
2
Оформити електричну схему можна як на кульмані, так і на міліметровому папері або на аркуші в клітинку. Однак вибирайте лист з дуже блідою разлиновкой. Після того як ви складете схему, відскануйте її і за допомогою графічного редактора MtPaint або будь-якого іншого повністю приберіть разлиновку, скориставшись пунктом меню, де регулюється контрастність і яскравість. Це також допоможе зробити вашу схему більш контрастною.
3
Для того щоб всі графічні позначення вам було креслити набагато простіше, ви можете використовувати спеціальний «Трафарет радіоінженера». З його допомогою можна наносити більш якісні зображення позначень. Але при цьому обов'язково врахуйте, що з таким трафаретом можна працювати тільки механічним олівцем, стрижень якого в ідеалі повинен мати діаметр 0,5 мм.
4
При сучасних технічних можливостях для креслення електричної схеми також можна використовувати комп'ютерні програми. Ви може працювати в звичному для вас графічному редакторі. Така робота буде виконана набагато швидше, якщо перед її початком ви підготуєте для даного редактора спеціальну бібліотеку потрібних вам графічних позначень. Це допоможе заощадити час зважаючи на відсутність довгих операцій надалі.
5
Користуючись будь-яким методом підготовки електричної схеми, обов'язково нумеруйте всі її елементи, а також вказуйте номери висновків всіх без винятку многовиводних елементів. Готову схему обов'язково дуже ретельно перевірте і виправте всі неточності.