Як обрізати фікус Бенджаміна. Як переплести фікус Бенджаміна.

Фікус Бенджаміна користується величезним попитом серед квітникарів. Це одне з прекрасних декоративних рослин, використовуваних для створення приголомшливого інтер'єру. При належному догляді фікус Бенджаміна може рости в будинку багато років, але є одна важлива умова - рослина потрібно правильно обрізати.
Вам знадобиться
  • Спеціальний інструмент.
Інструкція
1
Виконуйте обрізку фікуса, якщо рослина виросла занадто великим, а змінити його місце розташування немає можливості, або якщо декоративне деревце дуже розрослося, через що стало розлогим і непривабливим. Під час обрізки постарайтеся зберегти природну форму фікуса Бенджаміна, тобто він повинен виглядати так, ніби його не торкалася людська рука.
2
На кожному етапі обрізки намагайтеся подумки уявити декоративна рослина без гілки, яку зібралися зрізати. Якщо є можливість, акуратно відведіть гілочку в сторону і переконайтеся в тому, що без неї фікус дійсно буде виглядати краще. Словом, не поспішайте обрізати зайві, на ваш погляд, гілки.
3
Обрізку фікуса виробляєте стерильним інструментом, не відриваючи при цьому кору і не викручуючи гілки. Чисті зрізи скоріше затягнуться, та й ризик того, що рослина буде інфіковано, стане менше.
4
Зрізати гілки слід від зовнішнього краю гребеня (це наріст кори) до кільцевому напливу (нижня, затягнута корою область). Причому зріз виконувати потрібно під кутом до верхнього краю. Завдяки такій подрезке корі основної гілки не буде завдано шкоди.
5
Проводьте обрізку фікуса Бенджаміна до того, як почнеться активне зростання цієї рослини. У більшості випадків ця процедура виконується навесні, однак є й винятки з правил (деякі рослини після зимової сплячки «прокидаються» раніше, а інші - пізніше звичайного). Головна ознака того, що фікус потрібно підрізати - рослина випустило зелені пагони з молодими, ніжними листочками.
6
Видаляйте занадто загущені гілки, що переплітаються і конкуруючі з головним стволом гілки, а також ті гілки, зростання яких порушує зовнішній вигляд фікуса. Занадто витягнулися гілки можна вкоротити, виконавши обрізку до нирки або розгалуження. Це дозволить зрадити гілці бажане напрямок росту: вона витягуватися буде в напрямку останнього листа.
Зверніть увагу
При форміровке фікуса Бенджаміна помилки неприпустимі: якщо рослина неправильно обрізати, виправити потім що-небудь буде дуже складно.
Корисна порада
Якщо спробувати додати фікусу незвичайну форму, рослина наполегливо повертатиметься до природної своєю формою: чи не подобаються йому такі нововведення.
Пагони у фікуса формуються з бічних і верхівкових бруньок. Уміло керуючи їх ростом, можна створити декоративну крону у цієї рослини. Для цього існує кілька способів.
Інструкція
1
Сформуйте крону у вигляді куща. Для цього у молодого рослини пріщіпніте головний втечу на висоті приблизно 10-15 см. Після цього підуть у ріст пазушні бруньки, вони дадуть багато бічних відростків. Після досягнення ними довжини в 10 см, їх теж пріщіпніте, але зробіть це над ниркою, що знаходиться із зовнішнього боку крони. Тоді новий пагін буде рости в сторону і вгору, роблячи кущ ширше. Періодично повертайте рослина у напрямку до сонця то однієї, то іншою стороною, щоб загущенность крони була рівномірною. Видаляйте зайві пагони всередині куща.
2
Сформуйте крону у вигляді штамба. Для цього починайте якомога раніше після посадки фікуса видаляти всі бічні пагони. Для красивої крони достатньо залишити їх в кількості 2-5 штук самих верхніх. Коли рослина досягне 40-45 см (настільний варіант) або 50-100 см для розміщення на підлозі, починайте стимулювати ріст бічних пагонів, для цього верхні пріщіпніте. Слідкуйте за тим, щоб вони не переростали, періодично обрізайте їх над ниркою, зверненої назовні від крони. Поступово сформується красива кругла крона на високому стовбурі. Не забувайте повертати рослину до джерела світла різними сторонами. Видаляйте зайві, загущающие крону пагони.
3
Сформуйте ярусную крону. Її можна отримати, якщо у штамбового фікуса не обрізати один вертикальний втечу, дати йому вирости на потрібну довжину, після чого прищипнуть. При появі на ньому нових пагонів з верхніх бічних нирок (нижні видаліть), дайте їм досягти необхідної довжини і теж пріщіпніте. Формуйте другу кулясту крону, як і в другому способі, періодично прищипуючи над зовнішньої ниркою. Слідкуйте за густотою рослини. За бажанням можна зробити і третю крону.
Корисна порада
Для кращого результату дотримуйте кілька правил: - не займайтеся формуванням крони з жовтня по лютий, це час спокою рослини; - всі зрізи добре протирайте від соку і посипайте товченим деревним вугіллям; - ніколи не залишайте пеньок після обрізки втечі, інакше може з'явитися гниль; - використовуйте тільки дуже гострі інструменти для отримання рівного зрізу.