Як визначити резус-фактор, групу крові.

Група крові і резус-фактор - це важливі дані, що стосуються вашого здоров'я. Краще знати їх, так як ця інформація може стати в нагоді в екстреній ситуації, наприклад, при травмі, що супроводжується значною крововтратою.
Інструкція
1
Для визначення групи крові і резус-фактор а здайте спеціальний аналіз крові . Для цього зверніться у приватний, державний чи коммереческій медичний центр. Протягом трьох-4:00 перед візитом ви не повинні їсти. Кров у вас візьмуть з вени.
2
Сплатіть аналіз в касі медичного закладу. Його вартість залежить від міста, в якому ви перебуваєте, і конкретного медичного закладу. У Москві подібне дослідження коштує в середньому 500-600 рублів. Результати ви зможете отримати через два-три дні. При бажанні ви можете замовити експрес-аналіз за додаткові гроші. Якщо ви потрапите в лікарню через травму, і вам буде потрібно переливання крові , дослідження на групу і резус-фактор буде проведено для вас безкоштовно в рамках обов'язкового медичного страхування.
3
При бажанні поставте в свій паспорт штамп з групою і резусом. Це можна зробити в медичній установі. Така інформація допоможе вам в тому випадку, якщо вас коли-небудь доставлять до лікарні без свідомості і вам знадобиться гемотрансфузія.
4
Якщо дитина ще не народився, ви можете самостійно дізнатися групу його крові . Для цього потрібно знати групу і резус його батьків. Група крові людини залежить від генів, що позначаються як А, В і 0. Людина з першою групою крові буде носієм гена 0, і його група позначається як 00. Володар другої групи може мати набір генів А0 або АА, третій - В0 або ВВ, а четвертої - АВ. Оскільки ген 0 відноситься до рецесивних, він пригнічується іншими, домінантними генами А і В. Згідно цій системі, у матері з першою групою (00) і батька з другої може народитися дитина з першою або другою групою, залежно від набору генів у батька ( А0 або АА). У них не може бути сина чи дочки з третьою або четвертою групою через відсутність гена В. В той же час, у матері з четвертою групою ні з яким партнером не може народитися дитина з набором генів 00.
Знати свою групу крові зобов'язаний кожна людина, уявіть, якщо з якої-небудь причини вам в терміновому порядку доведеться її переливати? У рятувальників та військовослужбовців група крові вказана в спеціально місці на формі. А ви знаєте свою групу крові?

Визначити групу крові можна і самостійно, не звертаючись до лікаря і не здаючи аналіз. Також керуючись знаннями, ви зможете визначити групу крові рідної сестри чи брата, а так само вашої майбутньої дитини. Мало хто знає, що існують дані про більш ніж ста різних групах крові, але основними раніше вважаються 4 основних. Отже. На еритроцитах знаходяться антигени, а в сироватці крові антитіла. Еритроцити можуть містити антигени А або В, але вони можуть не бути присутнім що означає О. Таким чином можна виділити 3 варіанти одного гена. У лабораторії, наявність генів визначають за допомогою реакції з контрольними сироватками крові. За системою ABO виділяють 4 групи крові: I група (О) вміст у плазмі агглютінов альфа і бетаII група (А) вміст у плазмі агглютіна бетаIII (В) вміст у плазмі агглютіна альфаIV (АВ) агглютінов нетОбозначаются групи із зазначенням резу - фактора, позитивний результат якого є у 85% людей. Як визначити групу крові майбутньої дитини або дізнатися свою за допомогою теорії? Кожен з нас отримав по одному гену від матері та батька. I і II групи крові характерні змісту антигенів. II група може містити AA антитіла чи поєднуватися А0. Третя група - поєднання ВВ і В0. Наведемо приклад. Наприклад, у вашого батька четверта група крові, а у матері перша. Від матері ви отримали антиген 0, від батька антигени А або В (відсоток ймовірності 50). Значить у вас або друга, або третя група крові. Найчастіші групи крові - це перша і друга, найрідкісніша четверта.