Обстеження нирки: Як отримати точний діагноз.

Якщо все частіше стали турбувати болі в області попереку, які супроводжуються змінами сечі, потрібно обов'язково і якомога швидше обстежити нирки . Тривалий запальний процес може привести до серйозних ускладнень.
Вам знадобиться
  • - сеча;
  • - кров;
  • - діагностичні прилади.
Інструкція
1
Для обстеження нирок обов'язково зверніться до хорошого фахівця-уролога. Лікар справить зовнішній огляд, а також призначить аналізи та інші обстеження.
2
Один з поширених методів обстеження нирок - пальпація (використовується при опущенні або патології нирок). Уролог проводить пальпацію наступним чином: одну руку своєму розпорядженні на передній стінці живота пацієнта, а другий - на його спині. Пацієнту потрібно розслабити м'язи преса і дихати животом (під час видиху лікар виконує глибоку пальпацію точок нирок).
3
Ще один спосіб обстеження нирок - перевірка симптому дванадцятого ребра. Суть такого методу полягає в наступному: лікар поміщає ліву руку (долонею) ззаду на дугу дванадцятого ребра, а правою (її ребром) постукує по лівій руці. Якщо в ході такого обстеження пацієнт скаржиться на різкі болі, це - сигнал того, що запалені нирки .
4
Для обстеження нирок застосовують додаткові діагностичні процедури. Найбільш безпечна і високоінформативна - УЗД нирок. Ця процедура дозволяє отримати дані про форму і розміри обстежуваних органів, а також виявити патологічні зміни структури нирок.
5
Обстеження нирок також здійснено може за допомогою комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії. Ці методи дозволяють оцінити розташування нирок по відношенню до інших внутрішніх органів, а також вивчити їх структуру і виявити патологію. Нерідко призначається контрастне рентгенологічне дослідження, що дозволяє оцінити прохідність сечовивідних шляхів.
6
Застосовується також і радіоізотопна ренографія. Цей діагностичний метод дає можливість отримати достовірну інформацію про видільної та поглотительной функціях нирок.
Зверніть увагу
Якщо при сечовипусканні виникли сильні болі, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Самостійно прийняті препарати можуть ускладнити процес постановки діагнозу, а також приховати реальну картину протікають в організмі процесів.
Корисна порада
Всі використовувані методи обстеження нирок супроводжуються лабораторним дослідженням сечі і біохімією крові.
Відхилення в роботі нирок можуть виникати в будь-якому віці і виявлятися у вигляді набряків або болів в спині, які нерідко псують якість життя хворому. На даний момент існують різні способи дослідження функції нирок і сечовивідних шляхів, які можуть виявити причину хвороби.
Інструкція
1
Зверніться до терапевта або уролога, вам призначать здачу аналізів сечі, які допоможуть виявити загальну картину хвороби. Але результати аналізів не завжди дають точний результат, а часом і зовсім не виявляють відхилень. У будь-якому випадку здавати їх необхідно і без цього ніяк не обійтися. Схему збору сечі вам скаже лікар.
2
Досвідчений уролог може на дотик визначити зміни в розмірах нирок, але дане дослідження проводиться лише при первинному огляді, після якого призначають і інші види діагностики хвороби. Під час огляду будьте максимально розслаблені, адже нирки перебувають під м'язовим шаром, якщо м'язи будуть напружені, лікар просто не зможе їх намацати.
3
Потім вам призначать рентгенологічне, радіоізотопне, ультразвукове або ендоскопічне дослідження нирок. Найчастіше проводять рентген та УЗД для виявлення відхилень у розмірі, формі чашково-мискової системи, також визначають наявність новоутворень, каміння та інших факторів, які могли спровокувати хворобу.
4
Також можлива і процедура урографии, яка полягає у введення у вену контрастних речовин. За допомогою цієї процедури добре простежується уродинамика, анатомія нирок і патологічний процес. Будьте готові до того, що дане дослідження виявиться платним, адже необхідні не тільки контрастні речовини, але і сучасна апаратура, якої, на жаль, в соціальних лікарнях немає.
5
Існують і інші способи обстежити нирки , але вони застосовуються дещо рідше, та й їх призначають тільки в тому випадку, коли видно явні відхилення. Якщо у вас болить спина або утруднене сечовипускання, негайно зверніться до лікарні, не починайте прийом ніяких лікарських засобів, вони можуть утруднити подальше дослідження нирок і лише зняти "видимі" симптоми.