Як освітлити фон в Фотошопі. Як висвітлити краю фото в фотошопі.

Досить часто з різних причин: будь то непрофесіоналізм фотографа, недосконалість режимів автоматичної настройки фотоапаратури або несприятливе освітлення, при якому проводиться фотозйомка, кінцеві фотознімки виходять занадто темними. Ситуацію можна виправити за допомогою програми Adobe Photoshop і її основних інструментів.
Вам знадобиться
  • - фотографія з затемненим фоном
  • - комп'ютер з встановленою програмою Adobe Photoshop
Інструкція
1
Завантажте файл з фотографією, якої потрібно освітлювання фону . При необхідності попередньо обріжте непотрібні краю кадру і підготуйте для роботи знімок в кінцевому розмірі. Якщо фотографія дуже темна, і навіть найбільш світлі деталі і місця на ній виглядають приглушено, спробуйте провести одну нехитру операцію.
2
Знайдіть в меню «Зображення» (Image) пункт «Автоматичне відновлення контрастності» (Auto Contrast). Така дія не приведе до втрати інформації на фото, що відрізняє його від більшості інших операцій. З фотографії не зникне жодна деталь, а це вельми важливо для подальшої обробки. В результаті цієї дії найбільш світлі ділянки стануть максимально світліше, найбільш темні - насправді самими темними, тобто оптимізується динамічний діапазон зображення. Завдяки цьому, з'являється можливість корекції помилок, допущених під час вибору експозиції, через автоматики фотоапарата або невмілих дій фотографа. Зазвичай зображення стає розбірливою і светлей вже після цієї операції.
3
Внесіть корективи в загальну гаму зображення. Застосуйте в меню Image> Adjustments команду «Рівні» (Levels). Також можна для цього використовувати комбінацію клавіш Ctrl + L.
4
Щоб вирівняти тональність картинки, наведіть середній повзунок, що знаходиться під гістограмою, вліво, поки освітленість фотографії не стане потрібного, приємного для очей рівня. Такий спосіб корекції є більш безпечним, ніж, приміром, стандартна операція Яскравість-Контраст (Brightness/Contrast).
Зверніть увагу
Врахуйте, що в разі прояснення картинки шляхом зміни яскравості деталей від середнього до світлішого тону елементи, які й так були яскравими, виходять за межі динамічного діапазону. Іншими словами, знищується інформація. Тобто там, де були світлі переходи, утворюються яскраві однотонні плями великих розмірів, а зображення, що знаходиться всередині них, зникає. Тому дану панель дозволено застосовувати лише в косметичних цілях.
Фотографії, зроблені в умовах низької освітленості, коли об'єкти переднього плану підсвічені спалахом в автоматичному режимі, відрізняються затемненим фоном . Цей недолік можна виправити за допомогою інструментів корекції програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення.
Інструкція
1
Завантажте картинку, фон якої вимагає освітлення, в Photoshop. Опцією Levels групи New Adjustment Layer меню Layer додайте поверх знімка коригуючий шар. Вибравши в списку Channels пункт RGB, перетягніть вліво сірий повзунок під гістограмою. В процесі настройки орієнтуйтеся на стан затемнених фрагментів фону. Освітливши темні ділянки, натисніть на кнопку ОК.
2
Внаслідок зробленої корекції освітленим виявився не тільки фон, але і ті об'єкти, які й без Photoshop були добре освітлені. Щоб знизити їх яскравість, відрегулюйте за допомогою масок і прозорості ступінь застосування коректування шару до світлих областей знімка, півтонів і тіням.
3
Для роздільної настройки вам буде потрібно створити три копії коректування шару. Це можна зробити, двічі продублировав його поєднанням клавіш Ctrl + J. Вимкніть видимість всіх шарів з фільтром.
4
Опцією Color Range меню Select виділіть на вихідному знімку область тіней. Виберіть для цього пункт Shadows в списку Select. Увімкніть самий нижній коригуючий шар і залийте його маску в виділеної області чорним кольором, застосувавши для цього Paint Bucket Tool. Тепер корекція діє на весь знімок за винятком темних ділянок.
5
Інвертуйте маску опцією Invert групи Adjustments меню Image. Оброблений таким способом коригуючий шар діє тільки на область тіней на фото. Двічі клікніть по назві шару і перейменуйте його в «тіні». Це допоможе вам не плутатися при остаточній налаштуванні прозорості шарів.
6
Вимкніть видимість шару з корекцією для тіней, поверніться на фоновий знімок і виділіть за допомогою Color Range область середніх тонів. Для цього виберіть у списку Select пункт Midtones. Увімкніть видимість наступного по черзі коректування шару і відредагуйте його маску так, щоб він діяв тільки на виділені фрагменти знімка.
7
Змініть маску останнього залишився шару, який повинен освітлювати яскраві місця на фотографії. Відрегулювавши для кожної копії шару з фільтром параметр Opacity, налаштуйте коригування окремих ділянок знімка. Щоб не зробити освітлений об'єкт занадто яскравим, надайте параметру Opacity шару, чинного на світлі фрагменти, мінімальне значення.
8
Збережіть осветленное зображення опцією Save As меню File.