Як відключити мережевий адаптер.

На деяких комп'ютерах створюється декілька мережевих підключень. Щоб безболісно відключити один з них в операційних системах сімейства Linux, достатньо ввести декілька команд в «Терміналі».
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення «Термінал».
Інструкція
1
Мережеві з'єднання в Linux позначаються, як ethX. Замість символу «X» може бути будь-яка цифра, наприклад, eth0, eth1 і т.д. Перш за все, вам потрібно дізнатися позначення того мережевого адаптера , який ви хочете відключити. За замовчуванням головне пристрій має вираз eth0. Але покладатися тільки підручниками - не завжди правильно. В даному випадку бажано перевірити самому ім'я потрібного з'єднання.
2
Відкрийте вікно програми «Термінал», ярлик якої знаходиться в меню «Програми» (розділ «Стандартні»). Введіть команду ifconfig, знайдіть потрібний адаптер і запам'ятайте цифру. За всіма правилами бажано відразу ж виконати команду, яка відключить потрібний пристрій. Але для постійного ефекту рекомендується відредагувати файл автозавантаження.
3
В «Терміналі» введіть наступний рядок - sudo nano/etc/rc.local. Дана дія дозволить відкрити файл rc.local з директорії etc кореневої папки системного диска. Команда sudo дозволяє вам провести дію з правами root (адміністратора). Зверніть увагу на текстовий редактор: nano - консольний варіант, замість нього можна використовувати gedit або будь-який інший.
4
У розпочатому текстовому документі необхідно перейти до кінця списку параметрів, для цього необхідно скористатися коліщатком миші або натисканням клавіш Ctrl + End. Передостанній рядком повинна йти команда, яка виконується в «Терміналі»: sudo ifconfig ethX down. Останньою рядком повинна бути команда exit 0, якщо це не так, скопіюйте і вставте.
5
Тепер залишилося зберегти документ, натиснувши відповідну кнопку в вікні редактора. Закрийте редактор, натиснувши «Хрестик» в заголовку вікна, і перейдіть до «Терміналу». Щоб перевірити відключення одного мережевого адаптера , потрібно перезавантажити комп'ютер. Зробити це можна тут же, ввівши команду sudo reboot і натиснувши кнопку Enter.