Як накреслити двенадцатіугольнік.

Уміння будувати правильні багатокутники необхідно будь-якому фахівцю, за родом своєї діяльності пов'язаному з кресленням або геометрією. Побудувати двенадцатіугольнік за допомогою звичайних креслярських інструментів можна як мінімум трьома способами. Комп'ютерні ж програми дозволяють це зробити за кілька хвилин.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - циркуль;
  • - транспортир;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Перший «класичний» спосіб полягає дозволяє обійтися без циркуля. Поставте на аркуші точку і проведіть через неї довільну пряму. Точку можна як-небудь позначити. Наприклад, це може бути точка О. В одну із сторін відкладіть від неї відрізок будь-якої довжини. Позначте його як ОА.
2
Розділіть 360 ° на 12. Отриману величину в 30 ° відкладіть від відрізка ОА, поєднавши нульове ділення транспортира з точкою О. На отриманому промені відкладіть розмір, дорівнює довжині відрізка ОА. Таким же чином відкладіть кут в 30 ° і від цього нового відрізка. Продовжіть побудова, відкладаючи розмір кута від кожної нової лінії. З'єднайте кінцеві точки всіх відрізків прямими.
3
Набагато більш точне побудова можна виконати за допомогою циркуля. Накресліть коло з центром в точці О. Позначте на цій окружності яку-небудь точку. Наприклад, нехай це буде точка А. Проведіть через неї радіус.
4
Розведіть ніжки циркуля на довжину радіуса кола. Голку інструменту поставте в точку А. На окружності зробіть позначку В. Переставте циркуль в цю точку і зробіть на колі ще одну позначку С. Повторюйте операцію до тих пір, поки не розділите окружність на 6 рівних частин.
5
Відмітки на колі з'єднайте відрізками. У вас вийшов правильний шестикутник. Кожну його сторону розділіть навпіл і до отриманої точці проведіть перпендикуляр. Перпендикуляри необхідно продовжити, щоб вони перетнули коло. У вас вийде ще 6 точок.
6
Набагато більш точне побудова можна виконати за допомогою циркуля. Накресліть коло з центром в точці О. Позначте на цій окружності яку-небудь точку. Наприклад, нехай це буде точка А. Проведіть через неї радіус.
7
З'єднайте отримані точки з сусідніми вершинами правильного шестикутника. У вас вийшов правильний двенадцатіугольнрік. Зайві лінії при необхідності можна прибрати.
8
Побудувати правильний двенадцатіугольнік за допомогою циркуля можна й інакше. Почніть з побудови кола. Накресліть 2 діаметра перпендикулярно один одному. Якщо ви зробите кінцеві точки кожного центрами нових кіл того ж радіуса, то вихідна окружність розділиться на 12 рівних частин. Вам залишиться тільки з'єднати сусідні вершини відрізками.
9
Правильний двенадцатіугольнік в програмі AutoCAD будується за допомогою команди «Багатокутник», він же polygon. Її можна ввести в командний рядок (латиницею, причому перед командою ставиться значок «_» .. Перед вами з'явиться віконце, в яке потрібно просто ввести число сторін. Відповідний інструмент можна знайти також в панелі інструментів на робочому столі або через вкладку «Малювання» в головному меню.
10
Програма запропонує вам визначити спосіб, за яким ви будете будувати двенадцатіугольнік . В AutoCAD будь багатокутник можна накреслити по довжині боку, центру і радіусу вписаного або описаного кола. Виберіть потрібне.
11
Якщо ви будете будувати двенадцатіугольнік по одному з радіусів, вкажіть центр фігури. Це можна зробити, задавши координати або зазначивши потрібну точку клацанням миші. Вкажіть, радіус якої окружності вам заданий, і введіть потрібне значення.