Як не потрапляти під вплив людей.

Особистостей, що люблять маніпулювати людьми, можна зустріти практично в будь-якому колективі. Вони так вміють грати на достоїнства і недоліки оточуючих, що здатні зробити слабкої людини справжньою маріонеткою. Щоб не потрапляти під вплив людей, не слідувати чиїмось ідеям і не виконувати чужі бажання, потрібно працювати над собою.
Інструкція
1
Будьте впевнені в собі і рішучі. Маніпулятор, відчуваючи нерішучість жертви, починає психічно «тиснути» і змушувати зробити щось для нього. Щоб почати випромінювати впевненість, можна записатися на курси особистісного зростання або засвоїти деякі прийоми демонстрації віри в себе. До ознак впевненості відносяться спокійна мова і визначеність у формулюваннях, неспішні руху і природна поведінка, внутрішній стан спокою. Якщо ви навіть і не відчуваєте внутрішньої рішучості, спробуйте її зіграти. І з часом така поведінка стане частиною вашої особистості.
2
Навчіться говорити «ні», якщо вас щось не влаштовує, відстоюйте свою точку зору. Дуже часто люди бояться відмовляти, щоб не уславитися грубими і невихованими. При цьому їх мало турбує те, що їх вважають безхребетними і безхарактерними. Не старайтесь догодити всім - живіть своїм життям.
3
Намагайтеся не довіряти всім підряд. Приховуйте свої слабкості, щоб їх не могли використати проти вас. Ведіть себе непередбачувано, тоді людина, що намагається на вас вплинути, буде збентежений і залишить вас у спокої.
4
Прямо запитаєте людину, що він від вас хоче. Задавайте йому якомога більше питань. Потрапивши під психологічну атаку, маніпулятор, швидше за все, розгубиться - адже він звик до певним сценарієм і очікує від вас передбачуваного поведінки.
5
Вивчіть поведінку людини, яка намагається на вас впливати. Наприклад, колега робить вам кілька компліментів у присутності всього колективу, вихваляє ваші інтелектуальні можливості, а потім просить вас допомогти зробити роботу. При цьому ви знаєте, що він просто скидає на вас свої обов'язки. Поступите таким чином: з гідністю поверніть йому комплімент, скажіть, що він вас переоцінює, і відмовте. Якщо маніпулятор не залишає вас у спокої, можна спробувати поступити жорсткіше - погодитися виконати прохання, але не зробити цього. Однак, поступово подібним чином, ви ризикуєте нажити ворога.