Як обв'язати серветку гачком. Як обв'язати край гачком.

Серветки можуть бути різної форми: квадратні, овальні, круглі та інші. Безперечно одне - вони є чудовою прикрасою столу. Мереживні серветки виглядають красиво, але при виготовленні вимагають терпіння і певних навичок. Тоді як створення тканинних - менш трудомісткий процес. І якщо їх краї обв'язати гачком , вони будуть виглядати не менш оригінально.
Вам знадобиться
  • - серветка з тканини;
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Оберіть пряжу і гачок для роботи. Колір ниток залежить від вашого смаку. Вони можуть підходити по тону до серветки або ж бути контрастними. А от при виборі гачка вам слід враховувати якість тканини, з якої зроблена серветка. Так для щільних матеріалів (льон, порт'єрна тканина та ін.) Візьміть гачок не більше № 1,5 і бавовняну пряжу («Ірис», «Сніжинку» і т.п.). Якщо матеріал тонкий (шовк, батист і т.д.) - підійдуть гачки з номерами від 0,5 до 0,7 і котушкові нитки № 40-60.
2
Перш ніж почати обв'язувати тканинну серветку, обробіть її краю. Для цього зробіть подгибку рівну по висоті стовпчику без накиду і пропрасуйте її праскою. Якщо полотняна основа тонка - її краї скрутіть руликом, це запобіжить їх подальше розпускання. Крім того, ви можете обробити тканину петельним швом або закріпити подгибку мережкою.
3
Після того як подогнете краю, ще раз пропрасуйте тканинну основу праскою і потім по периметру з лицьового боку обв'яжіть її стовпчиками без накиду. Відстань між місцями введення гачка в матеріал визначається товщиною інструменту і в'язальної нитки: чим більше їх діаметр, тим довше потрібні відступи. Розмір кроку повинен в середньому становити від 2 до 4 мм. Під час роботи стежте за тим, щоб полотно не стягувалося.
4
Оберіть візерунок, яким хочете обв'язати серветку. При цьому врахуйте кількість стовпчиків першого ряду. Порівняйте раппорт обраної вами мереживний обробки з отриманим числом. В ідеалі ці дві цифри повинні відповідати один одному. Інакше вам доведеться розподілити малюнок облямівки по периметру або ж вибрати інший візерунок. Мереживо, за обраною схемою, почніть в'язати з будь-якого кута (якщо вони є).
Зверніть увагу
Ви можете зв'язати мереживо окремо від серветки, а потім його пришити. Тільки постарайтеся акуратно виконати з'єднання тканини і пов'язаного полотна.
Корисна порада
При бажанні ви можете придумати власну схему для обв'язки краю салфеткі.Чтоби рівно і красиво обв'язати краю стовпчиками без накиду, вводите гачок в полотно за рахунком ниток тканини.
Щоб повністю перетворити тканинну серветку і перетворити її в унікальний виріб, досить виконати красиву облямівку гачком. Для цього необхідно обробити краї полотна і вибрати відповідний узор. Оптимальний варіант витонченої обв'язки - це симетричні фестони, які створюються за допомогою різних чергувань стовпчиків і повітряних петель.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - ножиці;
  • - робоча і допоміжна нитки;
  • - голка;
  • - праска;
  • - крохмаль;
  • - вода.
Інструкція
1
Підготуйте тканинну серветку до обв'язки гачком. Для цього акуратно підігніть її краї на висоту 0,5 см. У кутах полотна прямокутної форми зробіть косі надрізи; у круглого вироби виріжте крайові клини - це позбавить від зайвих потовщень на тканині.
2
Зробіть ручну намітку подгибки контрастною ниткою. Потім введіть гачок в основу підігнутою кромки, щоб вона виявилася всередині майбутньої обв'язки. Проткніть тканину, підхопите робочу нитку і закріпіть її вузликом.
3
Починайте обв'язувати серветку простими стовпчиками (без накиду), розташовуючи їх на відстані 2-3 мм один від одного. Підберіть відповідний узор для облямівки і порахуйте отримані стовпчики на кожній стороні обв'язаного полотна. Їх кількість повинна бути кратним числу елементів раппорта (повторюваного малюнка обв'язки).
4
Якщо петель не вистачає для виконання візерунка, зробіть 1-2 додаткових ряду стовпчиків. На кутах полотна вив'язувати по парі петель з одного нижчестоящого стовпчика, поки не здійсните потрібну кількість збільшень.
5
Спробуйте обв'язати серветку витонченими фестонами в 5 рядів. У наведеному прикладі число петель основи має ділитися на 7. Для першого декоративного ряду зробіть 3 петлі повітряної ланцюжка, потім стовпчик з накидом у четверту від гачка петлю.
6
Далі послідовно чергуйте: повітряну петлю; простий стовпчик; повітряну петлю. Ряд завершите двома стовпчиками з накидом.
7
Приступайте до другого ряду. Почніть його з чотирьох повітряних петель; простий стовпчик зробіть в першу повітряну петлю (вона розташовується між стовпчиками нижчестоящого ряду). Потім: 3 повітряні дужки і простий стовпчик.
8
Виконуйте послідовно: 7 повітряних петель; простий стовпчик в третю петлю повітряної ланцюжка (дві дужки пропускаються). 4 рази повторіть: 3 повітряні дужки і стовпчик без накиду, поки на полотні не сформується 4 арки.
9
Працюйте з опису кроку №8. Ряд завершать 2 арки і останній стовпчик без накиду, який увійде в підйомну петлю першого ряду.
10
Третій ряд починайте з чотирьох ланок ланцюжка, потім виконайте простий стовпчик; 3 повітряні петлі і знову стовпчик без накиду.
11
В поточний ряд увійдуть «вузлики», або пишні стовпчики. Для їх виконання потрібно зробити накид, ввести гачок у петлю підстави і витягнути нову дужку. Знову накинути нитку на гачок і через ту ж основу протягнути іншу повітряну петлю. Повторіть ці маніпуляції 2 рази, після чого пров'яжіть всі нитяні дужки з гачка.
12
Продовжуйте третій ряд трьома повітряними петлями; потім зробіть «вузлик» в верх нижчестоячої арки з семи ланок. Зв'яжіть 3 повітряні дужки і виконайте повторний пишний стовпчик в ту ж арку.
13
Зробіть 3 петлі ланцюжка, потім в наступну арку (вона складається з трьох дужок) - стовпчик без накиду. Повторіть ці маніпуляції 3 рази, щоб утворилися три нові нитяні арки.
14
Повторюйте ряд за зразком кроків №12-13. Завершіть його трьома повітряними петлями; стовпчиком без накиду; повітряної петлею і стовпчиком з накидом.
15
Четвертий ряд продовжить раппортов: спочатку 4 петлі повітряної ланцюги і 1 стовпчик без накиду. Далі чергуйте: 4 повітряні петлі і «вузлик» (2 рази); 4 повітряні петлі і простий стовпчик; 3 повітряні петлі і ще стовпчик без накиду (2 рази). Ряд закінчите трьома повітряними нитяними дужками і простим стовпчиком.
16
П'ятий ряд завершить обв'язку серветки. Зробіть 4 повітряні петлі, потім стовпчик без накиду і далі повторюйте: 5 повітряних петель; 4 «вузлика»; 5 повітряних петель; простий стовпчик; 3 повітряні петлі, ще стовпчик без накиду - і так далі по периметру полотна.
17
Наприкінці обв'язки - 5 повітряних петель; стовпчик без накиду; остання повітряна петля і стовпчик, який замкне облямівку в єдине ціле. Відріжте робочу нитку, а невеликий хвіст вправьте в полотно з вивороту. Обережно видаліть намітку з готового виробу.
Корисна порада
Щоб фестони розправилися і добре тримали форму, накрахмальте серветку. Розведіть крохмаль (25 г) у воді (200 г) і заваріть суміш в окропі. Коли рідина трохи охолоне, змочіть в ній обв'язку і вичавіть. Для сушіння розправте виріб на рушник і акуратно заколіть шпильками всі елементи візерунка.