Як не піддаватися паніці.

Паніка - це психологічний стан, відповідна реакція на загрозу. Вона виражається в нападах почуття гострого страху, хвилювання і некерованого прагнення будь-якими способами уникнути небезпечної ситуації. Якщо дати паніці взяти верх над собою, можна запросто втратити контроль над ситуацією і перешкодити власного порятунку.
Інструкція
1
Щоб зрозуміти, яка поведінка у важкі моменти життя - під час терористичної загрози, повені, землетруси, аварії корабля і т.п. - Вважається правильним, намалюйте в уяві сплав по бурхливій гірській річці. Якщо ви раптом випаде з човна, що б ви зробили, щоб спастися? Махати руками, кричати - так ви тільки напитися води і неминуче підете на дно. Якщо ж згрупуватися, зосередитися і плисти за течією, водний потік винесе вас на більш спокійний ділянку.
2
Щоб зберегти присутність духу в будь-якій критичній ситуації, зберіться і чітко уявіть, які дії в даний момент слід вжити. Згадайте всі інструкції з поведінки в надзвичайній ситуації, які ви коли-небудь читали і вивчали, постарайтеся заспокоїтися і заспокоїти інших.
3
Тривога - це природна реакція організму, щоб захищатися від того, що здається страшним і небезпечним. Не драматизує ситуацію. У разі підвищеної тривожності та хвилювання ви, природно, будете очікувати найгіршого з можливих варіантів розвитку подій, при цьому ви будете недооцінювати свої можливості. Безумовно, не можна скасувати почуття або наказати своєму мозку перестати відчувати хвилювання. Однак сила характеру людини проявляється не в тому, щоб контролювати свої відчуття, а в тому, щоб здійснювати правильні вчинки в критичній ситуації. Щоб почуття небезпеки не посилювалося, перестаньте уявляти собі найгірший зі сценаріїв. Безпека внутрішню можна навчитися створювати, її можна в собі виховати. Мало які проблеми відбуваються в житті, впевненому в собі людині під силу впоратися навіть з найстрашнішими з них.
4
Потренируйтесь вирішувати проблеми. Навіть якщо на перший погляд виникла проблема здається абсолютно безнадійною, погляньте на неї з боку, спробуйте скласти список варіантів її вирішення. Якщо ж не вийде знайти вихід, а паніка і жах переходять усі можливі межі, не соромтеся попросити допомоги у тих, кому ви довіряєте, або ж у професіоналів.
Корисна порада
Гармонізувати внутрішню паніку допоможе проста психотехніка: сконцентруйтеся на власному диханні на 10-15 хвилин, звільніть голову від всіх думок, при цьому намагайтеся повністю розслабитися. Нехай ніщо не відволікає вас від цього заняття - просто слухайте своє дихання.
Паніка - природна, але вельми неприємна реакція на стрес. Вона супроводжується приступами гострого страху, невгамовним хвилюванням і прагнення будь-якою ціною уникнути ситуації, яка бачиться небезпечною. Паніка не допомагає вирішити проблему, тому найкраще, що ви можете зробити - не піддаватися їй.
Інструкція
1
Не зловживайте стимуляторами. Якщо ви знаєте, що схильні до нападів паніки, то в критичній ситуації вам варто відмовитися від алкоголю, нікотину, кави і міцного чаю. Краще приготуйте собі трав'яний відвар з м'ятою або мелісою, який допоможе вам заспокоїтися. Позитивний ефект надасть і звичайне молоко, яке заповнить нестачу стрімко розходитися при стресі кальцію.
2
Зробіть дихальну гімнастику. Зосередьтеся на своєму диханні і почніть поступово сповільнювати його. Пускай повільні вдихи чергуються з такими ж повільними видихами. Намагайтеся дихати переважно животом. Звузьте голосову щілину, і пускай повітря виходить з легенів зі свистом. Забудьте на час про проблеми і відпочивайте.
3
Займіться фізичною працею. Щоб уникнути нападу паніки, почніть люто драїти підлогу шваброю, боротися з павутиною над шафою або розбирати завал посуду в раковині. Також не завадить відправитися в спортзал на тренування чи пробігти кілька кіл навколо будинку.
4
Не тримайте все емоції в собі. Поділіться переживаннями з близькими людьми. Можливо, їхні поради допоможуть вам побачити підходяще рішення і вгамувати напад паніки. Але навіть якщо цього не станеться, вам стане легше від того, що вас вислухали.
5
Сміх допомагає впоратися зі страхом. Якщо ви ніяк не можете побороти хвилювання, відкривайте гумористичний сайт, журнал з анекдотами, включайте улюблене ТВ-шоу з відмінним гумором або йдіть в гості до приятеля-хохмач. Як випливає посмійтеся над своєю проблемою, і вона здасться вам не такою страшною.
6
Напишіть на листку паперу ваші можливі дії, а також їхні теоретичні наслідки. Прорахуйте, скільки у вас шансів на успіх, розробіть оптимальну стратегію дії. Усвідомлення того, що у вас є план, допоможе вам придушити страх.
7
Знайдіть людину, яка боїться ще більше, ніж ви, і допоможіть йому справитися з проблемою. Тимчасово переключіться на потреби іншого - це відверне вас від власних переживань.
8
Не зловживайте переглядом новин, щоб ваша паніка не роздулася до глобальних масштабів. Звичайно, якщо події, які вас хвилюють, висвітлюються в пресі, це прекрасна можливість бути в курсі всіх справ. Виділіть собі певний час на ознайомлення з мас-медіа. Ставте таймер, коли заходите в інтернет або включаєте телевізор, і після сигналу вимикайте джерело інформації. Це допоможе вам зберегти нерви.