Як пофарбувати папір.

Самостійна забарвлення паперу - заняття дуже захоплююче не тільки для дітей, а й для дорослих. Знаючи прийоми змішування кольорів, можна отримати листи самих різних цікавих і гарних відтінків. Таку папір можна використовувати при виготовленні виробів або написанні листів.
Вам знадобиться
  • - фарба;
  • - вода;
  • - ванночки
  • - скло;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Для фарбування паперу можна застосовувати туш, природні барвники, темперні і клейові фарби. Але найяскравіші і насичені кольори виходять при використанні анілінових фарб. Виберіть ті кольори, які вам більше подобаються. Але обов'язково варто купити червоний, синій, жовтий, білий і чорний. Саме вони стануть основою для отримання нових відтінків.
2
З паперу підійде та, на якій найлегше писати. Дуже погано піддається фарбуванню глянцева і водостійкий папір. Фарба на ній просто скачується. Якщо папір має сильно вбираючими властивостями, її краще фарбувати відразу всієї пачкою.
3
Підготуйте потрібний відтінок. Для цього скористайтеся одним з наявних квітів або придумайте новий. Поєднуйте їх між собою до отримання відповідного забарвлення. Сірий колір, наприклад, можна отримати розведенням чорного або шляхом додавання в останній білого кольору. Помаранчевий - з червоного і жовтого кольорів, а для створення лілового потрібно змішати червоний і синій. Не бійтеся експериментувати.
4
При використанні аніліновою фарби розведіть вибраний колір гарячою водою до потрібного відтінку. Потім розлийте отриману рідину в плоскі ванночки. Після того як фарба охолоне, занурте в неї аркуш паперу і швидко дістаньте, акуратно тримаючи за край пінцетом. Щоб отримати менш насичений відтінок, додайте в фарбу ще води.
5
Розкладіть забарвлену папір на похилій скляній поверхні, щоб стекла зайва вода і лист убрався рівномірно. Потім розвісьте її на мотузці до повного висихання.
6
Пропрасуйте суху фарбовану папір з двох сторін праскою. При цьому на прасувальну дошку під папір краще покласти чистий білий аркуш. Це застрахує поверхню дошки від линьки паперу.
7
При використанні клейових фарб, що продаються у вигляді порошку, в фарбувальну рідину додайте столярний клей. Одна чайна ложка клею повинна відповідати склянці води.
8
Отримати ефект старого паперу можна за допомогою заварки або каву. Технологія фарбування в цьому випадку буде ідентична тій, яка використовується при роботі з аніліновими фарбами.