Як обв'язати жилет. Як обв'язати край шапки гачком або спицями.

Будь-яке в'язане виріб добре виглядає тільки в тому випадку, коли воно акуратно виконано. Особливу увагу слід приділяти обробці країв. У жилета потребують обробці країв досить багато. Це низ, кромки застібки, горловина і пройма. Спосіб їх обробки залежить від товщини ниток, малюнка і фасону жилета .
Вам знадобиться
  • - нитки для обв'язки в тон виробу або контрастні;
  • - гачок по товщині ниток:
  • - спиці.
Інструкція
1
Пройми, застібку і виріз щільного жилета , пов'язаного на спицях, можна обв'язати цим же інструментом. Як правило, низ в цьому випадку обробляти не потрібно, оскільки подібні вироби зазвичай починають гумкою. Основних варіантів два. Це подвійна гумка або гумка з підгинанням. Виберіть потрібний.
2
Подвійна гумка зазвичай застосовується на жилета х без ґудзиків, коли не потрібно робити петлі. Наберіть на спиці з волосінню ряд з кромки, починаючи з одного з нижніх кутів. Закріпіть робочу нитку. Введіть спицю в першу петлю крайової «косички» і витягніть нитку. Витягайте таким чином петлі по всьому краю. Не забувайте контролювати симетричність.
3
Для подвійний гумки кількість петель на спицях повинно бути вдвічі більшим, ніж для звичайної. Якщо набирати подвійну кількість безпосередньо з «косички», місце з'єднання вийде досить жорстким. Тому витягніть з кромок петлі строго по довжині лінії, яку потрібно обробити, а в наступному ряду доберіть інші, вив'язуючи їх в проміжків між петлями попереднього ряду.
4
Саму подвійну гумку в'яжіть таким чином: зніміть кромочную, 1 петля лицьова, 1 зніміть непровязанной, залишаючи робочу нитку перед петлею. Наступні ряди в'яжіть по малюнку - лицьові над лицьовими, виворітні знімайте. Нитка весь час повинна знаходитися між шарами. В останньому ряду пров'яжіть петлі попарно, після чого закрийте їх. Пройми в цьому випадку вийдуть з швом, який краще розташувати знизу.
5
Другий спосіб - виконання планки, ворота і пройм поперечним в'язанням. Точно так же наберіть петлі з «косички». Подвійне кількість вам на сей раз не буде потрібно. Довяжіте планку до лінії отворів під гудзики. Для них закрийте через рівні проміжки по кілька петель, а в наступному ряду їх доберіть. В'яжіть таким чином на ширину планки. Один ряд пров'яжіть виворітними по лицьовій стороні для згину. Частину планки виконуйте прямо, зробивши в потрібному місці другий ряд отворів. Прив'яжіть вільний край обв'язки до «кісці» з виворітного боку виробу.
6
Пройми в цьому випадку можна обв'язати на кругових спицях. Вони вийдуть без шва. Наберіть петлі точно так само, як зазначено в першому способі. Виконуйте гумку на ширину обв'язки, потім пров'яжіть виворітними петлями ряд по лицьовій стороні, а потім - другу частину полотна. Пришийте вільний край до крайок пройми.
7
Ажурний жилет можна обв'язати і гачком. Це особливо необхідно, якщо він пов'язаний з окремих мотивів. В цьому випадку потрібно обробляти і низ. Найкраще обв'язати такий жилет по периметру. Закріпіть нитку в кутку між лініями низу і застібки. Кінець її прокладете поверх тих петель, тоді він опиниться під стовпчиками.
8
Перший ряд обв'язки виконайте звичайними стовпчиками - простими або з одним накидом. Намагайтеся розташовувати їх так, щоб край жилета ні стягнуть. У той же час не повинен з'являтися і зборок. Обв'яжіть жилет по периметру.
9
З другого ряду можна починати фантазувати. Найпростіший варіант - зробити ще пару-трійку рядів такими ж стовпчиками. Але для ажурного жилета підійдуть і зубчики. Наприклад, пров'яжіть по другому ряду 2-3 стовпчика, а над наступною групою зробіть дугу. Чергуйте стовпчики з дугами. По наступному колі пров'язуйте стовпчик в стовпчик, а в дуги - стовпчики з накидом. Закінчите обв'язку рядом простих стовпчиків. Пройми обв'яжіть тим же малюнком.
10
Для жилета підійде і поперечна тасьма, пов'язана гачком. Зв'яжіть ланцюжок з 5-6 повітряних петель. Зробіть 3 петлі для бічної дуги. Просмикніть незакінчена «вушко» в одну з петель кромки вироби. Наступні ряди в'яжіть стовпчик в стовпчик, роби з боків тасьми петлі. Ті, що розташовуються ближче до крайки вироби, приєднуйте до краю полички, низу або горловини жилета . Можна пов'язати тасьму на всю довжину, а потім пришити її за «вушка» до виробу.