Як збагатити своє мовлення.

Багатий словниковий запас дозволяє висловлювати свої думки зрозуміло і доступно. Але деякі не можуть похвалитися цим і змушені викладати думки за допомогою обмеженого набору слів. Для виправлення ситуації потрібно докласти зусиль і витратити трохи часу.
Вам знадобиться
  • Книги.
Інструкція
1
Визначте напрям, в якому збираєтеся розширювати свої пізнання. Чи не хапайтеся відразу за все, щоб в голові не утворилася каша з нових слів.
2
Читайте більше журналів, сайтів і книг. Віддавайте перевагу класичним творам, в яких міститься багато цікавих висловлювань і фраз. Уточнюйте значення незрозумілих слів - зрозумійте, як їх можна використовувати в розмові.
3
Переказуйте прочитані тексти або статті своїми словами. Для початку тренуйтеся на самоті, записуючи повторення на диктофон. Прослухайте свій переказ і порівняйте з прочитаним; відзначте слова, які ви не згадали, і підучити їх.
4
Спілкуйтеся з різними людьми, щоб дізнаватися слова з нових областей. Використовуйте в розмові фрази, які недавно вивчили. Практика допоможе швидше збагатити свою мова . Якщо коло знайомих обмежений, почитайте тематичні форуми. Це дозволить вам розуміти розмови з різних сфер життя і не відчувати себе нерозумно.
5
Візьміть за правило вчити по одному новому слову в день. Знайдіть його значення в словнику, спробуйте вжити в реченні. Напишіть слово кілька разів на листку паперу - так буде простіше запам'ятати.
6
Знайдіть синоніми слів, які вживаєте найчастіше. Вивчіть їх і намагайтеся використовувати в бесіді. Це урізноманітнює лексикон, і ви не будете постійно повторюватися.
7
Виписуйте цікаві фрази і слова, які зустрічаєте в текстах. Почитайте цитати відомих філософів, прислів'я, приказки та фразеологізми. Вивчіть деякі з них, щоб використовувати при спілкуванні.
8
Більше розмовляйте з оточуючими на різні теми. Тренування допоможе швидше закріпити отримані знання, і буде приємно блиснути багатим словниковим запасом.