Як обшити батарею.

Не завжди батареї, особливо чавунні, радують погляд. Якщо ви не любите вид відкритих радіаторів, спробуйте їх приховати під обшивкою. Обшити батареї можна різними способами, при цьому ви зможете підібрати екран так, щоб він поєднувався з меблями, драпіровками, шпалерами та іншими елементами інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - бруски;
  • - кріплення;
  • - дриль;
  • - лобзик;
  • - тканина;
  • - меблевий степлер;
  • - рулетка;
  • - рейки;
  • - решітка.
Інструкція
1
З невеликих брусків зробіть каркас обшивки. Він повинен бути на кілька сантиметрів довше і вище радіаторів і при цьому діставати до підлоги. Закріплюйте бруски між собою куточками або шурупами, до стіни кріпите дюбелями.
2
Якщо батареї розташовані під підвіконням, скористайтеся цим - збільште площу підвіконня. Врахуйте, що при цьому конвекція теплого повітря кілька погіршиться, що може призвести до запітніння вікна, тому не варто закривати вікна щільними шторами.
3
Все рейки, з яких складається каркас, ошліфуйте за допомогою спеціальної насадки на дрилі або вручну, покрийте лаком або пофарбуйте. Дуже ефектно буде виглядати каркас, покритий морилкою в колір меблів або підлоги.
4
Приготуйте екран, який буде закривати радіатор опалення, за розмірами каркаса. Врахуйте, що він повинен бути знімним, на випадок, якщо батареї почнуть протікати. Крім того, екран повинен вільно пропускати тепле повітря від батареї, інакше в будинку стане холодно. Ви можете зробити кілька сумних варіантів - більш щільні на літо, а гратчасті - на опалювальний сезон.
5
Почніть виготовлення екрана для радіатора з прямокутною рами, в розмір каркаса. З щільної або ажурною тканини під колір меблів або штор виріжте прямоугуольнік, на кілька сантиметрів ширше і довше рами. Покладіть його лицьовою стороною вниз, зверху розташуйте раму і за допомогою меблевого степлера закріпіть тканину, стежте за тим, щоб вона була натягнута рівномірно.
6
Спробуйте зробити екран з переплетених смуг тканини або рейок (рейки попередньо розмочити у воді кілька днів, щоб вони стали м'якими). Прибивайте рейки або смуги під кутом 45? і переплітайте їх між собою, щоб утворився гарний малюнок.
7
Після того як рама буде готова, закріпіть її на каркасі за допомогою шарнірів або спеціальних засувок.