Як відмовити в наданні інформації.

Право на отримання інформації прописано в різних законах - і про ЗМІ, і в Конституції, і ін. Проте бувають випадки, коли в наданні цікавлять даних можуть відмовити . Зробити це повинні в певному виді.
Інструкція
1
Відмовити в наданні інформації ви можете в тому випадку, коли вона є державною або комерційною таємницею. Також до числа не розповсюджуваних відомостей відносяться будь інші таємниці, які охороняються законодавством. Рішення про відмову в отриманні інформації має бути надано в спеціальному повідомленні.
2
На складання документа, який повідомляє про відмову у видачі інформації , вам дається всього три дні. Правда, дійсно це в тому випадку, якщо ви отримали письмовий запит. У випадку, коли інформацію у вас запитували в телефонній розмові чи іншій приватній бесіді, можете відмовити також усно.
3
При складанні письмового повідомлення у відмові надання запитуваної інформації потрібно вказати, в першу чергу, причину, по якій було прийнято таке рішення. Вона повинна бути прописана досить чітко і при цьому бажано лаконічно. Якщо інформація не є безпосередньою охороняється законом таємницею, можете вказати ті причини, по яких вона не може відділятися від відомостей, що захищаються законодавством.
4
Крім цього, в повідомленні обов'язково має бути зазначено посадову особу, яка прийняла рішення у відмові видачі інформації . Бажано вказати його телефон для зв'язку, на випадок якщо виникнуть спірні моменти.
5
Не забудьте вказати і дату, коли було прийнято рішення відмовити в отриманні інформації .
6
Відмовити можна не тільки безповоротно, але й на невеликий період часу. У цьому випадку говорять про відстрочку. Нею можна скористатися в тому випадку, якщо неможливо надати інформацію в термін, що дорівнює 7 дням. У цьому випадку також надсилається повідомлення. Оформити і надіслати його потрібно протягом 3 днів.
7
Вкажіть в повідомленні пояснення, з якої причини ви не можете дати інформацію відразу ж. Обов'язково пропишіть дату, до якої будуть готові необхідні відомості. Також вкажіть тієї людини, яка прийняла рішення про відстрочку, та дату, коли було визначено це рішення.
Корисна порада
Якщо ви підозрюєте, що вам відмовили в отриманні інформації неправомірно, то оспорьте це рішення за допомогою статті 287 Кримінального кодексу Російської Федерації. По ній передбачається або штраф у розмірі 200 тисяч р., Або примусові роботи на строк до 3 років, або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі до 3 років.