Що не залізти в борги.

Взяти в борг - найпростіший спосіб отримати бракуючі кошти на оплату якої-небудь речі. Спочатку це виручає, а потім може призвести до куди більш складним фінансовим проблемам, адже віддавати доведеться вже свої гроші.
Інструкція
1
Не витрачайте більше, ніж заробляєте. Для цього складіть собі список всіх необхідних витрат, майбутніх до наступної зарплати. Розподіліть між ними наявні кошти таким чином, щоб чверть грошей залишилася вільною. Цю частину потратьте на непередбачені витрати або, ще краще, заховайте в скарбничку.
2
Купуйте одяг в сезон розпродажів. Це не тільки дозволить придбати більше хороших речей по найбільш близькою до їх первісної вартості ціною, але й залишить в гаманці кілька зайвих копієчок.
3
Забудьте про кредитну картку. Більшість банків знімає комісії за користування ними, оплата яких - гроші, викинуті на вітер. Всі покупки здійснюйте тільки готівкою, знятими з зарплатної картки. Якщо у вас не вистачає на щось грошей, не купуйте цю річ. Можливо, на наступний день вона буде вже зовсім не потрібна.
4
Купуйте великі і дорогі речі перед зарплатою, а не відразу після її отримання. Отримавши пристойну суму грошей, не біжіть відразу ж в магазин за оновленням гардероба або купівлею інших речей. Адже так можна з легкістю витратити половину зарплати. А адже до наступної ще жити і жити. Залишивши такі покупки на кінець місяця, ви не тільки не залізете в борги , але й можете добре заощадити фінанси, знаючи, що попереду вас чекає велика трата.
5
Для віддачі одного боргу не влазить в новий. Це не вирішить проблему, а тільки трохи відстрочить її.
6
Виплачуючи кредит, ні в якому разі не прострочував щомісячні платежі. Адже ваш борг в цьому випадку буде збільшуватися з кожним днем, а погасити його згодом буде ще важче.
7
підробляти. Зрозумівши, що залишилася суми не вистачить, щоб прожити без боргів до наступної получки, придумайте спосіб заробити додаткові гроші. Можна щось відремонтувати, зробити або продати давно запилену річ на барахолці. Безвихідних ситуацій не буває.