Як намалювати картоплю.

Людині, не обізнаній з основами живопису, може здатися, що зобразити картоплину досить просто. Вона статична, не має дрібних деталей, що вимагають ретельної промальовування. Однак ця простота оманлива. Щоб картоплина виглядала живою, об'ємної і реалістичною, доведеться постаратися.
Вам знадобиться
  • - щільний папір;
  • - м'який олівець;
  • - стірательная гумка;
  • - набір акварельних фарб;
  • - кисті різних розмірів;
  • - пластикова палітра.
Інструкція
1
Розгляньте картоплину. Оцініть її колір, структуру шкірки. В залежності від сорту картопля може мати різні відтінки шкурки і м'якоті. Вона буває жовтуватою, рожевою, навіть пурпурно-синьою. Молоді бульби покриті тонкою, злегка лущиться шкіркою, зрілі - щільною і більш темною, ну а стара картопля зморщена і поцяткована оченятами.
2
Продумайте композицію малюнка. Ви можете зобразити одну велику картоплину в манері початкових класів художньої школи, намалювати цілий кошик бульб або картоплю в розрізі з полуснятой шкіркою, в стилі малих голландців.
3
Для початку спробуйте зробити начерк однієї картоплини. Вам знадобиться аркуш щільного білого або жовтуватого паперу, м'який олівець і стірательная гумка. У центрі листа зобразите горизонтальний овал потрібного розміру. Намітьте оченята штрихами олівця.
4
Займіться промальовуванням. Бульба повинен бути нерівним - хвилеподібними лініями намітьте горби і западини. Не робіть їх занадто різкими. Перетворіть штрихи в очі, примальовував до тонких лініях невеликі овали.
5
Настала черга штрихування і накладення тіней - саме від них залежить об'ємність бульби. Лежача картоплина повинна бути затемнена в нижній частині. Легкими штрихами олівця намітьте тінь. Ще більш тонкої штрихуванням пройдіться по боках бульби, позначаючи переливи світла на опуклостях і западинах.
6
Готовий малюнок можна розфарбувати. Картоплі дуже підходить акварель - вона відмінно передає різнобарвності шкірки і переходи світла і тіні. За допомогою пензлика покрийте малюнок водою. Дайте їй трохи підсохнути.
7
На палітрі змішайте жовту, білу і червону фарби. Пропорції вибирайте в залежності від того, який відтінок буде мати ваша картопля. Для більш рожевою шкірки збільшіть порцію червоної фарби, щоб зробити шкурку бежево-жовтою, додайте відтінок охри. Змочіть кисть і нанесіть фарби на малюнок великими штрихами.
8
Не фарбуйте малюнок рівномірно - нерівні плями створять ефект переходу кольору і зроблять зображення живим. Окремі ділянки можна зробити світлішими, додавши на них води.
9
Змішайте коричневу, сіру та білу фарби і покладіть на малюнок тінь. Плавними штрихами затемните нижню частину бульби, додайте води на кисть і торкніться боків картоплі - тут тінь повинна лягти більш делікатно. Тонким пензлем наберіть сіро-коричневу фарбу і позначте оченята.