Як самому зробити діагностику двигуна. Як зробити комп'ютерну діагностику двигуна самому.

Регулярно діагностику двигуна вашої машини. Навіть незначні, але не виявлені своєчасно неполадки в роботі механізму здатні привести до серйозних пошкоджень вашого автомобіля.
Вам знадобиться
  • - обладнання для діагностики;
  • - прилади контролю;
  • - ПК з необхідним програмним забезпеченням;
  • - набір ключів.
Інструкція
1
Зробіть грунтовну діагностику двигуна свого автомобіля, сконцентруйте особливу увагу на тих вузлах механізму, від яких безпосередньо залежить ваша безпека. Якщо ви виявили несправності, усуньте їх якомога швидше. Капітальний ремонт, а тим більше повна заміна мотора, обійдуться вам значно дорожче заміни окремих запчастин.
2
Викриття свічки запалювання і зверніть увагу на їх колір. Жовтувато-солом'яний або темно-коричневий відтінок свідчить про справної роботі пристроїв займання. Елементи системи запалювання, вкриті оксамитовим чорним нальотом, вказують на неправильну роботу паливної системи вашого автомобіля. Зверніться в сервісний центр і попросіть фахівців усунути неполадки.
3
Уважно огляньте нарізні сполучення свічок запалювання. Якщо ви виявили на них сліди масла, замініть сальники клапанів. Інакше частинки масла, потрапляючи в мотор вашої машини, приведуть до його прискореного зносу.
4
Перевірте стан подушок кріплення двигуна, що забезпечують його надійну фіксацію і стійке взаємодія з коробкою передач. Виявивши безсила з'єднання вузлів, оперативно виправте виниклу проблему. Замініть подушки кріплення, якщо ваша машина рушає з місця з характерними ривками або поштовхами.
5
Проведіть діагностику двигуна і оцініть ступінь зносу його деталей. Сторонній шум, надмірна вібрація мотора в процесі роботи, слабка компресія, відчутне збільшення витрати палива і масла - ці тривожні сигнали вимагають негайного ремонту двигуна.
6
Проведіть комп'ютерну діагностику двигуна в сервісному центрі або, при наявності відповідного обладнання, зробіть її самостійно. За допомогою спеціального пристрою перевірте технічний стан деталей вашого автомобіля і визначте несправності в роботі механізму.
Непередбачена ситуація, при якій автомобіль несподівано відмовляється працювати, не таке вже й рідкісне явище серед автолюбителів. Щоб виявити причину несправності, необхідно провести повну діагностику авто. При бажанні це можна спробувати зробити і самостійно, не звертаючись в СТО.
Вам знадобиться
  • - ключ запалювання.
Інструкція
1
Визначте, чому автомобіль не заводиться. Першим ділом вставте ключ запалювання в замок і спробуйте провернути його. Якщо він не провертається, значить в машині заблоковане рульове колесо. Щоб виправити це, з повертання ключа одночасно похитуйте кермо. Після даної дії машина повинна завестися.
2
Перевірте інші варіанти, якщо цього не відбулося. В тому випадку, коли не змінюється нічого, значить, у вас проблеми з акумулятором - він повністю розряджений. Тоді вам потрібно зарядити акумуляторну батарею. Якщо зараз ви не маєте такої можливості, руште з місця, попросивши накинути клеми на сусідній автомобіль , і рушайте в місце, де можна зарядити АКБ.
3
Перевірте лампи. Якщо вони загоряються і одразу ж гаснуть і при цій дії чутні характерні клацання, відповіддю буде та ж проблема - посаджений акумулятор. Його також треба зарядити.
4
Прислухайтеся до звуку, який видає автомобіль в той момент, коли ви його намагаєтеся завести. Якщо ви чуєте тільки дзижчання (це звук стартера), але ніякі інші елементи автомобіля не активуються, значить, проблема полягає в несправності обгонів муфти або тягового обладнання. В цьому випадку ви не зможете самостійно усунути неполадку, тому потрібно відбуксирувати машину в автосервіс. Також перевірте клеми АКБ, так як вони можуть бути окислені.
5
Зверніть увагу на стартер знову. Він може добре набирати обороти, але автомобіль відмовлятиметься заводитися. Це один з найбільш неприємних і складних випадків, так як оповіщає водія про те, що проблема криється в одній з деталей, що знаходяться під капотом, яку можна знайти самостійно.
6
Перевірте також двигун, так як він може бути перегрітий. Цю несправність можна визначити за такими ознаками. Температурний покажчик в даному випадку буде перебувати в червоній зоні, а під капотом ви виявите пар.
Корисна порада
Якщо ви констатували перегрів двигуна, негайно припиніть всі операції з автомобілем і зверніться в найближчу станцію технічного обслуговування.