Як лікувати сітківку ока.

Сітківка очі - тонкий шар нервових волокон, розташований на внутрішній поверхні очного яблука і відповідає за передачу в мозок зорових образів, що проектуються рогівкою і кришталиком. Будь-які відбуваються в ній зміни відбиваються на зорі. Відшарування сітківки - найсерйозніше захворювання, що приводить деколи до сліпоти.
Інструкція
1
Причинами відшарування сітківки можуть стати великі фізичні навантаження, стрес, травми. Патологічні зміни здатні викликати і деякі захворювання. В зоні ризику люди, мають короткозорість, хворі з поступово розвиваються атеросклерозом, внаслідок якого погіршується кровообіг на очному дні, діабетики, пацієнти, що мають підвищений очний тиск, і просто люди похилого віку. Якщо ви маєте проблеми, які можуть мати негативний вплив на зір, періодично відвідуйте лікаря з метою огляду очного дна.
2
Самостійно виявити відшарування на його початковій стадії неможливо. Найчастіше скарги виникають, коли процес зайшов вже достатньо далеко. Діагностувати відшарування може тільки лікар-офтальмолог.
3
Однак існує ряд ознак, які дозволяють припустити розвиток патології. Початковими симптомами відшарування, що виникла в результаті пошкодження судин або розриву сітківки, є поява незвичайних зорових відчуттів - спалахів, іскор, плаваючих помутнінь, що нагадують пластівці сажі, виникнення «темної фіранки». Більш рідкісний, але можлива ознака - поява болю в оці. Якщо ви помітили у себе ці симптоми, терміново зверніться до лікаря. Зволікання може призвести до незворотних наслідків.
4
Відшарування сітківки не лікується медикаментозно. Єдиний спосіб зберегти зір - термінова операція. Основний метод - хірургічний. Екстрасклеральное хірургія - створення на склері вдавленого ділянки, за допомогою якого відбувається блокування розривів. Трансціліарной вітректомія - втручання в порожнину очного дна через зіницю з видаленням склоподібного тіла. Застосування якого методу дасть кращий результат, в кожному конкретному випадку вирішує лікар.
5
Альтернативою хірургії служить лазерне лікування відшарування, яке здобуло в даний час досить широке поширення. За допомогою лазера - коагулятора лікар створює спайки між сітківкою і судинною оболонкою. Ця операція може проводитися також і з метою профілактики відшарування. Незважаючи на те, що є можливість вибору між хірургічним та лазерним лікуванням, перш ніж зважитися на що-небудь проконсультуйтеся з фахівцями. Тільки лікар може дати відповідь на питання, який метод лікування кращий у вашому випадку.