Як поводитися в Швеції.

Ось і настав довгоочікуваний відпочинок, який ви вирішили провести за кордоном. Якщо ви зібралися відвідати Швецію, слід знати, як правильно поводитися в цій чудовій країні.
Інструкція
1
На вулицях Швеції підтримується зразковий порядок, тому не здумайте смітити і кидати сміття в недозволеному місці. Порушення цих норм може загрожувати вам серйозним штрафом. Також тут посилено норми природокористування, так наприклад, риболовля дозволена аж ніяк не скрізь. У таких озерах, як Ваттерн, Венерн, Ельмарен і Меларен можна ловити рибу безкоштовно. Щоб порибалити в іншій водоймі, вам доведеться оформити спеціальний дозвіл в спортивному магазині або інформаційному бюро. Не здумайте ловити рибу у водоймі, що знаходиться у приватній власності.
2
Якщо ви знаєте шведський або англійську чи хоч трохи володієте якимось із цих мов, у вас не повинно виникнути проблем і труднощів у спілкуванні з місцевими жителями.
3
В Швеції дуже суворе ставлення до спиртних напоїв. Тому купити алкогольний напій (крім слабоалкогольного пива) можна тільки в спеціалізованих магазинах державної монополії і за дуже високою ціною. Якщо ви хочете випити у вихідний день, доведеться запастися алкоголем заздалегідь, так як в період з п'ятниці по неділю спиртне просто не продається. Категорично забороняється розпивати в кафе і ресторанах принесений з собою алкоголь, в інших громадських місцях і на вулиці робити цього також не варто - вам загрожує штраф.
4
Чи не дозволяється перетинати кордони заказників без спеціального дозволу. Категорично забороняється ходити по присадибним ділянкам і посівам (у тому числі відновлювальних лісопосадкам), заходити на території приватних будинків, завдавати шкоди природі і будівлям, пиляти гілки і ламати дерева на вогнище. Не слід в'їжджати на автомобілі в ліс і вже тим більше палити багаття і мити машини поблизу водойм.
5
Дороги Швеції відповідають європейській якості, вони відмінні. Проїзд по автострадах в основному безкоштовний, винятком є міст Ересунд. Рух правосторонній (як і в Росії), пробки на дорогах - рідкість. Згідно з місцевим законом, всі пасажири в автомобілі повинні бути пристебнуті, в тому числі ті, хто сидить на задньому сидінні. За порушення закону - штраф у великому розмірі.
6
Кожен турист, що в'їжджає до Швеції, повинен мати медичну страховку на тридцять тисяч доларів. Перед поїздкою уважно ознайомтеся з умовами страхування. При настанні страхового випадку ви повинні діяти згідно інструкції. Перед тим як звернутися до лікаря, зателефонуйте за телефоном, вказаним у полісі. Співробітники підкажуть вам, як діяти далі. При самостійному зверненні до лікарні страхування компанія вже не може вам гарантувати виплати по наступившему нагоди.