Як поводитися на балу.

Бали, що мали запаморочливу популярність в XIX столітті, іноді проводяться і в столітті XXI, наприклад, широко відомі Віденські бали, що характеризують собою особливу значимість серед світського суспільства. Поняття бал має ряд незаперечних етичних правил.
Інструкція
1
Зовнішній відКавалери повинні бути одягнені в парадний мундир, фрак або смокінг, дами - в довгу вечірню сукню, не стискує рухів під час танцю. Ні в якому разі не можна приходити на бал з розпущеним волоссям - їх слід укладати в зачіску, що відкриває шию. Правила бального дрес-коду повинні виконуватися строго, інакше ви ризикуєте не потрапити на цю подію. Бажано дотримуватися старої традиції: чим менше вік дами, тим менше на ній повинно бути розкішних і громіздких прикрас.
2
Поведінка на балуКак в минулі часи, так і в справжні, гості на балу не повинні перебувати з нудьгуючим виразом обличчя. Це - ознаки поганого тону. Прибуття на бал супроводжується привітанням, в першу чергу, господарів, і всіх знайомих осіб. Розмови повинні бути неспішними, легкими, а також не забувайте про компліменти. Зберігайте атмосферу доброзичливості та чемності по відношенню до господарів і гостям. Щоб не потрапити в незручне становище, беззаперечно слухайтеся розпорядника балу або ведучого.
3
Етика танцаПребиваніе на балу передбачає блискуче вміння вальсувати. Одна і та ж пара не може танцювати більше трьох танців за вечір, якщо вони не жених і наречена. Дама заздалегідь може пообіцяти три танцю одному кавалеру, але одна і та ж пара не може танцювати два танці підряд. Якщо кавалер знаходиться за столом з кількома жінками, він зобов'язаний запросити на танець кожну з них, попередньо запитавши дозвіл чоловіка (за наявності такого). Якщо пари випадково зіткнулися в танці, вибачення приносить кавалер. Найсуворіше правило: Вальсуючі не повинні дивитися собі під ноги. Пари зобов'язані дотримуватися дистанції не менше 1 м один від одного. Після того як стихне музика, кавалер повинен подякувати даму і проводити її на те місце, де вона була запрошена на танець.
Зверніть увагу
На балу не допускається обговорювати зовнішній вигляд або особисте життя інших гостей. Скандальну поведінку, гучний регіт або публічні образи є приводом негайного видалення з заходу.
Підготовка до випускного балу забирає чимало часу і грошей. Для тепер уже колишніх учнів урочистий вечір стає першим в їх житті справжнім світським заходом. І сприймати його слід як реальний шанс відчути себе по-справжньому дорослим. А для заходу такого формату це означає - вести себе так само, як ведуть справжні леді та джентльмени.
Інструкція
1
Зустрічають по одягу, і випускний - не виняток. Ваше сукня має бути елегантним, охайним, не зухвалим і, звичайно, святковим. Це ж відноситься і до брючному костюму для юнаків. Погодьтеся, важко вести себе як леді або як джентльмен, якщо ви не відповідаєте світського способу. Знайдіть час, щоб нанести правильний макіяж, зробити красиву зачіску, і переконайтеся, що ваші прикраси підібрані зі смаком. Юнакам, згідно дрес-коду світських заходів, варто доповнити свій образ краваткою, метеликом чи шийним хусткою.
2
Будьте відповідальні і обов'язкові по відношенню до свого кавалера/дамі і до батьків. У чому відповідальність? Якщо ви прийшли на урочистий вечір з кимось в парі, не кидайте свого супутника. Давши згоду його супроводжувати, виконуйте свої зобов'язання до кінця балу, так чинять дорослі і поважні люди. Якщо ж ви прийшли на захід в самоті, цілком можливо, що знайдете супутника на вечір (а то й на все життя) якраз на самому випускному балі, глянувши на колишніх однокласників іншими очима. Будьте доброзичливі, відкриті, веселі. По відношенню до батьків ваша відповідальність має проявлятися в тому, що ви повернетеся додому в строго обумовлений час, будете на зв'язку, якщо батьки не присутні на вечорі разом з вами. І, природно, вам не слід робити необачних і загрожують життю вчинків і вживати алкоголь.
3
Контролюйте себе. Відмітна риса справжніх леді та джентльменів - самоконтроль і самовладання. Вірний спосіб втратити контроль над собою, стати неадекватним і некерованим - вжити алкоголь. Згадайте, як ви місяцями готувалися до випускного, хотіли відсвяткувати цю подію красиво і гідно. Якщо випити спиртне, то пам'ять може вам відмовити, і про події випускного вечора ви забудете геть. В п'яному угарі можна зробити вчинки і сказати слова, за які потім буде дуже соромно. Більш того, під впливом алкоголю ви можете навіть побитися і покалічитися.
4
Не забувайте про елементарні правила ввічливості і дотримуйте етикет. Не запізнюйтесь. Пропускайте вперед дівчат і жінок і подавайте руку дамі, якщо ви юнак. Будьте люб'язні і послужливі по відношенню до вчителів, говорите оточуючим компліменти. Не витрачайте цей святковий вечір на обговорення з друзями футболу або косметики. Веселіться, беріть участь в конкурсах і розвагах, які пропонує ведучий випускного балу, не відмовляйтеся виходити на танцпол. Це відмінний спосіб добре провести час і насолодитися спілкуванням з колишніми однокласниками.