Як закрити шви.

В панельних будинках в силу їх конструкції у зв'язку з впливом атмосферних умов і часу часто спостерігається руйнування міжпанельних швів, як зовнішніх, так і внутрішніх. Тут необхідний терміновий ремонт, т.к. надалі починається промерзання стін і стиків, зниження температури всередині квартири і обветшание інтер'єру.
Інструкція
1
Щоб закласти зовнішні шви на фасаді будинку, найкраще залучити бригаду промальпинистов. Справа в тому, що ця робота проводиться зазвичай на значній від землі висоті і для її проведення просто життєво необхідно професійне обладнання для завішування промальпініста з даху і спуску-підйому по вертикальній поверхні. Користуватися саморобними пристосуваннями при висотних роботах вкрай небезпечно для життя.
2
З «домашніми» швами легко можна впоратися самостійно. Оброблюваний шов слід добре очистити за допомогою шпателя і ножа від залишків зовнішньої обробки і внутрішнього вмісту.
3
Потім шов очищається від пилу. Це необхідно для більш щільного прилягання і фіксування оздоблювальних матеріалів, задействуемих в ремонті. Для цієї мети підійде автомобільний або звичайний побутовий пилосос.
4
Для заповнення шва зсередини можна використовувати пенополіуретановий трубчастий ущільнювач. Це еластична гнучка трубка, за структурою нагадує гуму, різних діаметрів. Буває цілісний і порожнистий ущільнювач. Краще застосовувати порожнистий, т.к. він простіше в роботі і легше укладається в шов. Діаметр такого утеплювача слід підбирати таким чином, щоб він на кілька міліметрів перевершував ширину оброблюваного шва.Важно використовувати цілісний шматок трубки по всій довжині для збереження герметичності.
5
Трубку ущільнювача обережно вдавлюють пальцями або дерев'яним шпателем в шов по всій довжині так, щоб зовні шва залишилося простір в 1-3 мм для подальшої обробки шва герметиком. Розрізування ізолюючого матеріалу не практікуется.Мінуси пенополиуретановой трубки: через нерівномірність заповнення трубкою внутрішньої поверхні шва може спостерігатися розгерметизація шва, промерзання і накопичення вологи.
6
Більш якісним матеріалом, застосовуваним для закладення міжпанельних швів, є будівельно-монтажною піною. Перед застосуванням балон з піною сильно струшують протягом декількох хвилин і кріплять трубку для виходу піни. Шов зашпаровується знизу вверх.Нужно намагатися рівномірно просувати балон по довжині шва і зберігати однаковий тиск на випускний клапан.
7
Головне достоїнство - у міру затвердіння піна розширюється, рівномірно по всій довжині заповнює шов і забезпечує герметізацію.Недостаток монтажної піни в тому, що після висихання вона випирає з шва та її надлишки доводиться зрізати. Після зрізання видаляється щільний верхній шар, відкриваючи легко руйнується основу. Якщо відразу не обробити шов поверх піни герметиком, поступово піна почне кришитися і під впливом сонця і вітру за кілька місяців перетвориться на труху.
8
Найкращим способом закладення швів визнаний наступний: на внутрішню поверхню підготовленого шва наноситься монтажна піна і відразу, не чекаючи її затвердіння, всередину шва утапливается трубчастий ущільнювач. Потім після остаточного висихання піни шов обробляється зверху герметиком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iLqo-a24eBw
У міру експлуатації будинку досить часто в стінах, а також на стелі починають руйнуватися шви . В них починає проникати вода від дощу, яка може викликати розмочування розчину. Взимку при низькій температурі вона починає перетворюватися в лід. В результаті збільшується розкриття стиків і швів. Саме тому дуже важливо стежити за станом швів стін та підтримувати будинок в хорошому вигляді.
Інструкція
1
В дерев'яних будинках потрібно обов'язково стежити за станом швів, які знаходяться між укладеними колодами або дошками. Зовні вони можуть бути закриті наличниками і нащельниками, а з внутрішньої сторони планками.
2
Багато швів з'являється також і при внутрішній обробці. При цьому підшивку або накат необхідно покрити листами сухої штукатурки або фанери, застосовуючи цвяхи. В цьому випадку можуть виявитися щілини між використовуваними пластинами накату, які слід замазати гіпсовою сумішшю. Для цього на поверхні зробіть насічки за допомогою сокири або долота. Після того як поверхня стане шорсткою, приготуйте невелику порцію гіпсової суміші з наступних інгредієнтів: одна частина гіпсу на дві частини піску або одна частина гіпсу на одну частину тирси. Додайте в цю суміш трохи миючого засобу. Потім суміш перемішайте з водою, до консистенції тіста. Цим розчином заповніть шов.
3
У цегляних будинках шви розшиваються в тих місцях, де панелі спираються на різні конструктивні елементи будинку. Застосуйте для їх наповнення цементний розчин. При цьому кінці конструкцій оберніть рубероідом.Еслі ширина шва становить 10-50 мм, то наповніть його цементним розчином, а якщо 50-300 мм, то застосуєте бетон. Шви необхідно заповнювати в наступному порядку: спочатку шви, які розташовані по вертикалі, а після цього горизонтальні шви.
4
Потім ретельно укладайте розчин спеціальним інструментом в розколину.
5
Вирівняйте поверхню: коли цемент застигне, покрийте поверхню швів фарбою або шпаклівкою.
6
Існує також трехкомпонентная герметизація швів в стіні. При укладанні плитки вона вчиняється в декількох етапів. Спочатку заповнюється міжпанельний шов поліуретанової піною, яка затвердіє і заповнить наявні порожнечі всередині шва. Далі на незастиглу піну укладається утеплювач - велатерм, який є дуже еластичним і зручним в роботі. Після цього наноситься герметизуюча мастика і виконується затирка швів.