Як визначити гірську породу.

Існують гірські породи, які є гарним будівельним матеріалом. Але щоб зрозуміти, наскільки вони будуть придатні, потрібно з'ясувати, яка саме це порода. І якісь з них можна визначити тільки в лабораторіях, а якісь в побутових або похідних умовах.
Вам знадобиться
  • - міліметровий папір;
  • - лупа;
  • - ножик;
  • - геологічний молоток.
Інструкція
1
Щоб ви могли без спеціального обладнання визначати, яка саме гірська порода знаходиться перед вами, вивчіть хоча б основні характеристики різних матеріалів.
2
Візьміть гірську породу і вдарте по ній геологічним молотком. Якщо вона виявиться пухкої і з великих уламків, виміряйте величину уламків по міліметрової папері, подивіться на їх форму. Щебінь має кутасту форму, а гравій та галька - округлу.
3
Якщо уламки дрібні, насипте їх тонким шаром на міліметровий папір і розгляньте під лупою величину окремих зерен. Освіта пухких порід відбувається в результаті руйнування щільних, в зв'язку з цим уламки в них можуть бути зі сланцю, вапняку, граніту.
4
Визначити гірську породу можна за її залеганию: суцільною масою, пластами або ж виходить у вигляді жил. Залягають пластами в основному осадові породи, іншого метаморфічні. Масивне залягання більш властиво для магматичних порід. Вони часто розбиті тріщинами на багатокутні і прямокутні уламки. А ось в жилах можуть перебувати самі різні гірські породи.
5
Але краще всього зробити висновок по свіжому зламу породи. Для цього відбийте молотком шматок породи від скелі або розбийте уламок і розгляньте поверхню під лупою. Якщо вона землистая, швидше за все це глина, зернисті можуть пісковики та граніти. Якщо поверхня стекловатая, можливо у вас в руках обсідан.
6
Для визначення породи по її твердості поцарпайте уламок ножем або нігтем. Тверді мінерали ніколи не будуть скоблить або різатися ножем. До складу ж осадових порід входять менш міцні мінерали, ніж в магматичні або метаморфічні.
7
Подивіться на кольори матеріалу, який вас цікавить. Темного кольору в основному бувають рогові обманки, биотит, а ось кварц, польові шпати - світліші. Біла слюда - це мусковит і кальцит.