Як об'єднати комірки в таблиці. excel об'єднати комірки без втрати даних м можливістю редагування.

Для роботи з даними в електронних таблицях сьогодні найчастіше застосовується програма Microsoft Office Excel. Однак таблиці досить часто використовують не тільки для зберігання і обробки великих масивів інформації, але також їх поміщають в звичайні текстові документи. Для роботи з файлами цього роду частіше інших програм використовується текстовий процесор Microsoft Office Word. В обох додатках передбачена можливість об'єднання сусідніх комірок таблиць.
Вам знадобиться
  • - додаток Microsoft Office Word;
  • - Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
У роботі Microsoft Office Word відкрийте потрібний документ, виділіть осередки таблиці, які потрібно з'єднати. При цьому в меню програми Word додасть дві додаткові вкладки, об'єднані загальним заголовком «Робота з таблицями» - вони з'являються щоразу, коли користувач поміщає курсор введення в існуючу таблицю.
2
Перейдіть на ту з додаткових вкладок, яка має назву «Макет». В групі команд «Об'єднання» клікніть по кнопці з цілком очевидним для цієї операції назвою «Об'єднати осередки ». Дублікат цієї команди є і в контекстному меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші по виділених осередкам.
3
У тій же групі команд «Об'єднання» вкладки «Макет» знайдіть кнопку «Розділити осередки ». Незважаючи на назву її можна використовувати як більш просунутого інструменту для об'єднання клітин таблиці. Наприклад, після виділення групи комірок чотирьох сусідніх рядків і такого ж числа стовпців, клацніть по цій кнопці, і ви отримаєте можливість створити з цієї групи потрібну кількість осередків. В що постає на екрані діалозі задайте необхідне число рядків і колонок для створюваного об'єднання, а потім натисніть кнопку OK.
4
В Microsoft Office Excel після виділення поєднуваних осередків розкрийте список, що випадає, прикріплений до правої нижньої кнопці в групі команд «Вирівнювання» на вкладці «Головна».
5
Виберіть пункт «Об'єднати за рядками», якщо хочете, щоб осередки були з'єднані тільки по горизонталі, а розбиття на рядки збереглося. Якщо ж потрібна проста злиття всіх клітин в одну, виберіть пункт «Об'єднати і помістити в центрі» чи «Об'єднати осередки ». Однак при використанні будь-якої з цих трьох команд будьте уважні - Excel помістить в об'єднану комірку тільки вміст лівої верхньої клітини виділеної групи. Тому цю операцію варто робити до заповнення таблиці в цілому або цієї групи осередків.