Як вірус може потрапити в телефон.

Розробники вірусів для мобільних телефонів використовують дещо інші механізми зараження, ніж автори шкідливих програм для настільних комп'ютерів. Найбільш часто такі віруси поширюються через настановні пакети додатків.
Інструкція
1
Віруси, що заражають телефони на платформі J2ME, підступні тим, що вони працездатні і на деяких інших платформах: Bada, Symbian, а при наявності встановленої віртуальної машини також на Android і Windows Mobile. З іншого боку, такий вірус або не має доступу до файлової системи телефону, або цей доступ обмежений. Видалити такий вірус можна, стерши саме заражене додаток. Найчастіше такі програми маскують під оновлені версії мобільних браузерів, програм обміну миттєвими повідомленнями. Потрапивши на телефон, вони відправляють SMS-повідомлення на короткі номери. Щоб уникнути зараження, качайте подібні програми тільки з офіційних сайтів розробників, тим більше, що вони зазвичай безкоштовні і там.
2
На платформах Android і Windows Mobile шкідливі програми можуть використовувати і вразливості в браузері, як на настільному комп'ютері, але ймовірність цього мала. Набагато частіше віруси для цих ОС також розповсюджуються у вигляді фальшивих додатків. Привчіть себе качати будь-які програми для своїх смартфонів або з офіційних сайтів розробників, або, у випадку з Android, з Android Market. У минулому заражені програми часто траплялися і там, але тепер, після введення обов'язкового аудиту додатків, ймовірність появи на Market шкідливого програми сильно зменшилася. Віруси для цих ОС не тільки відправляють повідомлення на короткі номери, але і роблять телефони частинами ботнетів.
3
Небезпечні програми для Symbian були широко поширені, коли найбільш популярною версією цієї ОС була сьома. Вона не вимагала цифрового підпису для додатків, чим і користувалися вирусописатели. Перебуваючи, наприклад, в метро, можна було неодноразово отримати запит на прийом SIS-файлу через Bluetooth. Втім, якщо подібні запити відхиляти, небезпека зараження відсутня. З переходом же на дев'яту версію Symbian, де цифровий підпис стала обов'язковою, подібні випадки майже зникли. Залишилася лише небезпека такого зараження додатком на Java (див. Вище). Ні в якому разі не здійснюйте злом власного апарату для запуску непідписаних додатків - цим ви штучно знижуєте рівень його безпеки до рівня Symbian 7.
4
Смартфони на операційних системах iOS і Windows Phone 7 не дозволяють встановлювати додатки нізвідки, окрім офіційних онлайн-магазинів. Деякі з таких програм шпигують за користувачами, передаючи своїм розробникам його координати та інші дані в знеособленому вигляді. Але вони не крадуть паролі, які не відправляють SMS на короткі номери, не псують дані і не здійснюють інших аналогічних деструктивних дій. А от якщо здійснити щодо апарату так званий jailbreak, що дозволяє встановлювати сторонні додатки, ризик зараження його вірусами значно зростає.
5
Шкідливі програми для платформ Bada, MeeGo, Maemo і подібних поки не виявлені. Пов'язано це з малою поширеністю апаратів з цими ОС. Але слід враховувати, що вони сумісні з вірусами для J2ME, а також побоюватися появи небезпечних програм для цих платформ в подальшому, якщо їх популярність зросте.
6
В установці анти вірусів потребують смартфони на Android і Windows Mobile, Symbian 7, і в значно меншій мірі - Symbian 9. Качати антивірус незалежно від того, платний він або безкоштовний, можна тільки з офіційного сайту розробника. Пам'ятайте, що він витрачає при оновленні трафік, тому правильно налаштуйте APN і підключіть безлімітний тариф. Перебуваючи в роумніге, відключіть автопоновлення антивіруса, а повернувшись додому, знову увімкніть.
Проблема подорожей у часі багатьох з нас хвилює з самого дитинства. Кожен намагався вирішити цю проблему по-своєму: хтось залазив у шафу, сподіваючись перенестися в Середні століття і подивитися на живих лицарів у латах, хтось, переглядаючи під Новий рік "Івана Васильовича", намагається сконструювати машину часу.
Інструкція
1
Перше, що спадає на думку, - машина часу. Цей агрегат на слуху у всіх, і багато хто б хотіли його створити або дістати собі. Багато героїв книг і фільмів подорожували у часі за допомогою машини часу. Взяти хоча б героя Герберта Уеллса ("Машина часу"), героїв безсмертного фільму "Іван Васильович змінює професію" і, нарешті, Марті Макфлая з усім відомого американського фільму "Назад у майбутнє". У машини часу безліч модифікацій, і кожен письменник, сценарист, режисер прагне вигадати свою. Однак найчастіше ці безцінні пристосування приймають близький нам і зрозумілий вигляд - автомобіля, шафи і навіть дивана.
2
Проте існування машини часу можна віднести не тільки до області фантастики. Вчені - фізики, математики, астрономи - стверджують, що переміщатися в часі можна, але зробити це зовсім не просто, як описано в книгах письменників-фантастів. Існує так звана "теорія кротячих нір", суть якої полягає в тому, що різні часові площини можуть бути з'єднані, якщо простір буде викривлено. Ця теорія ґрунтується на загальній теорії відносності Ейнштейна. У розумінні дилетанта ці "кротові нори" - як коридори між часом, між світами. Може бути, тому Аліса потрапила в Країну чудес саме по норі, нехай і кролячій, а не кротові? ..
3
Якщо піти від хитромудрих теорій, створених фізиками і математиками, то можна згадати про деяких місцях на землі, пов'язаних з особливою енергетикою (наприклад, лабіринти древніх людей на Соловецьких островах). За легендами (а хтось намагається і довести науково наявність джерела надприродною енергії в цих місцях), дані лабіринти будувалися первісними людьми для того, щоб злі духи, що намагаються проникнути в наш світ з іншого виміру, заплуталися на півдорозі. Хто знає, може, ці злі духи - всього лише тіні з минулого, а самі ворота в інший світ просто-напросто ведуть в давно пішла епоху? ..
4
І нарешті, що б там не придумували фізики і лірики, найвірнішим способом подорожей в минуле є людську уяву. Для того щоб пробудити до життя цю нашу здатність, випускаються фільми, пишуться книги. У ваших силах відновити минуле у себе в голові. Уявіть собі епоху Єлизавети I в Англії, подивіться, які костюми тоді носили, як розмовляли, якими були манери і цінності, якою була їжа, який був в цілому побут. Звичайно, для цього потрібно багато прочитати, але результат того вартий, чи не так? Тільки не захоплюйтеся сильно і не переселити ненароком до Єлизавети в палац, а то в реальному житті при такому розкладі на вас, швидше за все, надінуть гамівну сорочку.
5
Куди б ви не відправилися - в Рим епохи Нерона, або в Стамбул п'ятдесятих років минулого століття, або на Дикий захід, точніше, в яку б епоху ви не зібралися - запасіться продуктами і засобами гігієни, а то ваш шлунок навряд Чи витримає випробування стравами кухні давно минулих народів, а ваше ніжне тіло, яке звикло до душ і гелям, - випробування антисанітарією глухих куточків Минулого. І візьміть закордонний паспорт - раптом на кордоні часів вам в нього поставлять штамп.