Як вирішувати завдання з математики. завдання річного плану доу 2012-2013.

Навчитися рішенню задач по математиці для учнів часто буває складно. Робота з навчання рішення задач починається вже з першого класу, з найпростіших завдань. Видів завдань багато, кожна вимагає для вирішення специфічних прийомів. Але спочатку доцільно дізнатися певний алгоритм, на який можна орієнтуватися при вирішенні тієї чи іншої задачі. Навик вирішення завдань в початковій школі допоможе учням справлятися з ними і під час подальшого навчання.
Інструкція
1
Сприйняття змісту задачі Прочитайте задачу і виділіть основну думку, про що говориться в задаче.Определяем, до якої групи завдань стосується ця. Це можуть бути задачі на відсотки, на рух, на одиниці часу, задачі з пропорційними величинами та ін.
2
Пошук і визначення плану решеніяВ залежності від того, до якої групи належить задача, визначаємо дії для її вирішення. Ключ до вирішення є для кожної групи завдань. Ключ - це своєрідна формула, за допомогою якої вирішуємо задачу. Не знаючи цього, ми не зможемо впоратися з заданіем.В початкових класах теж є формули, наприклад, «швидкість = відстань: час» .Для наочності робимо ілюстрацію або креслення. Невідоме число приймаємо за Х (ікс). Так наочно буде видно умова і питання задачі. Невідомі величини на ілюстрації позначаємо «?». Проаналізуйте умова задачі, логічно розмірковуючи по плану.Подумайте, чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі? Чому? Яким дією знайдемо значення Х? Чому? Чи зможемо тепер відповісти на питання?
3
Рішення задачі .Для рішення можна скласти рівняння з Х, якщо задача проста, тобто в ній потрібно знайти тільки одне неізвестное.Прі рішенні рівняння Х залиште в лівій частині виразу, решта даних перенесіть в правую.Еслі же в задачі кілька невідомих, тоді вирішуємо відповідно до плану, наміченому при аналітичному аналізі, знаходячи одне число за іншим, щоб дійти до відповіді на питання задачі .Распішіте кожну дію, пояснюючи, що находіте.Логіческіе задачі можуть вирішуватися методом перебору, в ході якого залишається один вірний відповідь.
4
Перевірка вирішеною задачі Для перевірки правильності знайденого результату можна вирішити задачу іншим способом, якщо це возможно.Также слід співвіднести отриманий результат з умовою задачі. Для цього вставте це число в текст.Правільность рішення можна визначити, склавши задачу, зворотну даної. Переформуліруйте задачу так, щоб тільки що знайдене число було в умові, а значення відомої величини будемо знаходити. Якщо при вирішенні невідоме число виявилося таким же, як в шуканої завданню, значить, рішення її було правільним.Следующій спосіб перевірки правильності рішення задачі - прикидка. Подумайте, чи могло у відповіді вийти таке число, якби дія відбувалася на практиці.
Зверніть увагу
Не приступайте до вирішення завдання, якщо не до кінця зрозуміли її сенс і суть завдання, т.к. вибрані дії для відповіді можуть виявитися неправильними. При визначенні плану виконання завдання повинні бути використані всі дані. Скільки невідомих в задачі, стільки «?» Має бути на вашій ілюстрації.
Корисна порада
Запишіть формулу для вирішення завдання, щоб легше було зорієнтуватися в рішенні. Для достовірності розв'язання задачі використовуйте відразу декілька способів перевірки.