Як отримати кальцій.

Брак кальцію в організмі негативно позначається на стані кісток, зубів, волосся і нігтів. Страждають внутрішні органи і тканини, а й надлишок це речовини також шкідливий для людини, можуть утворюватися камені в нирках. Якщо ви помітили явну нестачу кальцію, то краще проконсультуватися з фахівцем, а потім почати прийом препаратів.
Інструкція
1
Людський організм може отримати достатню кількість кальцію з яєчної шкаралупи. Для цього подрібніть шкаралупу, попередньо очищену від внутрішньої плівки, на кавомолці. Приймайте по 1 чайній ложці 2-3 рази на день. Через місяць прийому потрібно зробити перерву на три місяці.
2
Добре засвоюється кальцій з молока і сиру, риби і м'яса. Якщо є ці продукти систематично, то ви забудете про ламкість нігтів і тьмяності волосся.
3
У всіх вітамінно-мінеральних комплексах міститься добова доза кальцію. Можна приймати вітаміни тільки в тому випадку, якщо їх склад не викликає у вас алергії.
4
При яскраво вираженій нестачі кальцію, лікар пропише вам препарати, які містять велику дозу цієї речовини. Наприклад: «Кальцемін», «Кальцію Глюконат», «Кальцію Лактат», «Берроко» та ін.
5
Якщо вас турбує поганий стан нігтів, волосся і шкіри, то не завжди це пов'язано з браком кальцію. Відвідайте терапевта і здайте аналізи, можливо, що вам доведеться звернутися ще й до ендокринолога.
Недолік кальцію є досить підступної патологією, наслідки якої людина відчуває не відразу, оскільки вони практично непомітні і проявляються лише через місяці або роки в вигляді остеопорозу, ламкості нігтів, волосся і зубів, а також інших малоприємних захворювань. Втім, якщо визначити недолік кальцію на ранній стадії, недуг цілком можна уникнути.
Інструкція
1
До перших ознак нестачі кальцію зараховують часті появи тривожності, напруженості, дратівливості і підвищеної стомлюваності. Також кальцієвий дефіцит позначається і на зовнішності - шкіра перестає бути еластичною, висушується і набуває тьмяний вигляд, тоді як нігті і волосся стає ламким, а зуби починають псуватися просто з катастрофічною швидкістю. У дітей нестача кальцію часто призводить до розвитку сколіозу і плоскостопості.
2
Крім цього, при даній проблемі виникає відчуття постійного затікання м'язів, також нерідко розвиваються спазми і приступи м'язових судом в ногах, які найчастіше турбують в нічний час. Недолік цього елементу в організмі проявляється і мимовільної тремтінням кінцівок, а також розвитком спастичного коліту і запорів. Основна частина кальцію надходить в людський організм з продуктами, після чого він засвоюється в кишковому тракті, а його обмін відбувається в тканини кісток. Оптимальний рівень кальцію в крові повинен становити від 2,15 - 2,5 ммоль/л.
3
Традиційно недолік кальцію в організмі визначають за допомогою лабораторних та інструментальних досліджень, що представляють собою аналіз крові або вимір щільності кістки (денситометрія). Втім, для початку можна обійтися без спеціалізованої діагностики, визначивши ймовірність свого входження в групу ризику по ряду конкретних факторів. Так, людина відчуває кальцієвий дефіцит, якщо він не з'їдає щодня як мінімум три порції молочних продуктів (йогурт, сир, молоко, сир).
4
Впливає на наявність кальцію і куріння, а також постійні стреси. Втім, щоб заповнити його недолік, не обов'язково починати фанатично поїдати молочні продукти (хоча їх часте споживання і є рішення проблеми). Досить придбати якісний препарат, що містить в своєму складі кальцій і вітамін D, а також додатково пропити вітамінні комплекси, до складу яких входять необхідні людині мінерали - мідь, магній, марганець, бор і цинк. Вони прискорять всмоктування кальцію і дозволять йому засвоїтися в організмі по максимуму. Крім цього, обов'язково давати тілу фізичне навантаження, без якої кістки зміцнити не вийде навіть з щоденним вживанням молочної продукції.
Зверніть увагу
Людина з недоліком кальцію може відчувати дивні бажання - наприклад, він може захотіти з'їсти крейду або штукатурку.