Як вибирати асинхронний двигун.

Асинхронні електродвигуни відрізняються один від одного кількістю фаз, напругою живлення, конструкцією ротора. Вибір такого двигуна визначається умовами експлуатації, а також параметрами живлять ланцюгів.
Інструкція
1
Придбати асинхронні електродвигуни з напругою живлення нижче 127 В важко. До того ж, всі такі мотори здатні працювати тільки від змінного струму. Якщо в складі механізму, який передбачається приводити в рух, є лише низьковольтні ланцюги, або ланцюги постійного струму, доведеться використовувати інвертор. Він досить дорогий і займає багато місця, тому подумайте про використанні не асинхронного, а колекторного або вентильного двигуна. Виправдане застосування інвертора лише при необхідності поєднувати тривалий термін служби мотора з можливістю плавного регулювання частоти обертання.
2
При наявності тільки однофазного змінного напруги і відсутності необхідності реверсування зупиніть свій вибір на однофазному асинхронному двигуні. Він має всього два висновки і не вимагає для роботи додаткових компонентів. Змінити напрямок його обертання неможливо, а коефіцієнт корисної дії дещо менше, ніж у інших асинхронних двигунів. Зазвичай вони розраховані на 220 В, але бувають і винятки.
3
Якщо реверсировать двигун потрібно, але мережа все одно однофазна, скористайтеся двофазним двигуном. Робота від однофазної мережі для нього є штатним режимом, а з додаткових компонентів потрібна один конденсатор. Його параметри і схема включення вказані в документації до мотору, а іноді і прямо на ньому. Врахуйте, що багато з таких електродвигунів розраховані на 127 В, і тому від 220-вольтової мережі можуть працювати тільки через автотрансформатор. Не намагайтеся використовувати в конденсаторної схемою замість двухфазного двигуна трифазний, особливо при великій механічного навантаження. Він на це не розрахований, і наслідком подібних експериментів може стати пожежа.
4
При наявності трифазної мережі раціональніше всього і двигун використовувати трифазний. Як і двофазні, вони піддаються реверсування, але не вимагають додаткових компонентів (крім захисних пристроїв), подібно однофазним. На кожному з них вказані через дріб два напруги: меншу - для включення трикутником, і більше - для включення зіркою. Найбільш поширені мотори на 127/220 і 220/380 В. Схему включення виберіть у залежності від напруги трифазної мережі.
5
Деякі асинхронні двигуни зазначених вище типів випускаються у виконанні «біляче колесо». Замість валу вони обладнані обертовими зовнішніми циліндрами. У ряді випадків такі мотори зручніше сполучати з механізмами, що приводяться ними в рух.
Зверніть увагу
Всі операції по підключенню здійснюйте при знеструмлених ланцюгах харчування. Включайте двигун строго по паспортної схемою. Ізолюйте всі з'єднання. Не перевантажуйте двигун. Остерігайтеся рухомих частин.
Асинхронний електричний двигун - найбільш просте по конструкції пристрій в сімействі агрегатів, що перетворюють електричну напругу в енергію руху.
Вперше двигун подібного типу був запропонований винахідником Доливо-Добровольським. Загальний принцип дії грунтується на взаємодії короткозамкненою обмотки і магнітного поля, що знаходиться в обертальному русі. Щоб поле підсилити, обмотки двигуна розміщують на парі сердечників, що збираються з електротехнічної сталі (товщина 0,5 мм). При цьому для зменшення втрат, пов'язаних з вихровим струмом, сталеві пластини ізолюють один від одного за допомогою лаку.

Конструкція

Нерухома частина пристрою, або статор, являє собою порожнистий циліндр. Усередині нього в пазах укладається обмотка, розрахована на трифазне напругу, яка збуджує магнітне поле. Рухома частина, ротор, також виготовляється у вигляді циліндра, але тільки суцільного. Місце його розташування - вал двигуна. Обмотка ротора розміщується на його поверхні, в пазах. Якщо подумки зняти обмотку з рухомої частини, то вийде щось на зразок циліндричної клітки (на зразок білячого колеса), в якій роль решіток грають алюмінієві або мідні стрижні, перемкнути на кінцях. На стержнях, вставлених в пази, ізоляція відсутня.

Принцип роботи

Асинхронний двигун в стані спокою можна порівняти з трансформатором, тільки тут замість первинної обмотки - дроти статора, а замість вторинної - обмотка ротора. Наявне на кожній фазной обмотці статора напруга врівноважується електрорушійної силою, индуцируемой магнітним полем. Завдяки йому, в роторі з'являється напруга. За законом Ленца, струм в роторної обмотці буде прагнути послабити поле, яке його индуцировало. Однак ослаблення поля зменшить ЕРС в статорі, в результаті чого порушиться електричне рівновагу, яка утворює неврівноважений надлишок напруги. Сила струму в статорі збільшується, магнітне поле посилюється і рівновагу восстанавлівается.Токі в статорі і роторі пропорційні. Тобто зміна напруга в обмотці статора веде за собою зміну напруги в роторної обмотці. Коли двигун починає обертатися, магнітне поле з великою швидкістю перетинає роторну обмотку, завдяки чому в ній індукується ЕРС. У статорі також виникає пусковий струм, який перевищує номінальний (робочий) приблизно в 7 разів. Явище пускового поштовху характерно для асинхронних двигунів. При збільшенні швидкості ротора, створювана ним ЕРС поступово падає, відповідно, зменшуються і струми в обмотках ротора, статора. Коли двигун набирає повні оберти, струм зменшується до номінального. Якщо вал двигуна навантажувати, то струм буде збільшуватися знову, тим самим збільшуючи споживання потужності з мережі.