Як вибрати акумулятор для автомобіля ВАЗ.

Акумуляторна батарея забезпечує запуск двигуна машини. При несправному генераторі АКБ служить резервним джерелом живлення. Цей пристрій має не тільки відповідати параметрам автомобіля, а й мати належні сертифікати якості та гарантію.
Інструкція
1
Нова батарея повинна бути тієї ж ємності, що стара, або бути наближеною до неї за значенням. Цю інформацію ви можете знайти в інструкції до АКБ або прочитати на етикетці. Там вказується ємність 20-ти годинного заряду акумулятора, за одиницю виміру взято ампер/год. Прочитайте в технічному паспорті свого транспортного засобу, яка ємність акумулятора буде для нього оптимальною.
2
Купуючи акумулятор з імпортних, віддайте перевагу тому з них, країна-виробник якого близька за кліматичними умовами до регіону експлуатації автомобіля. Для використання в європейській частині Росії підходять батареї, виготовлені в західноєвропейських країнах, наприклад, у Німеччині. Правильний вибір країни-виробника дозволить вам застрахуватися від покупки акумулятора, який відмовляється працювати в мороз.
3
Купуючи пристрій, залите електролітом, проконтролюйте щільність останнього. Це умова застосовується до продукту як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Прослідкуйте, щоб батарея була заряджена, і щільність в ній була не менше 1,25 г/1 см2. Сухозаряженная батарея повинна мати гарантію кілька років. Наприклад, німецькі акумулятори мають шестирічну гарантію, при цьому їх експлуатаційні якості за цей період часу не знижуються.
4
Визначте полярність. У більшості машин марки ВАЗ вона пряма. Щоб переконатися в цьому, подивіться на акумулятор: клеми повинні розташовуватися ближче до радіаторних гратах, плюсова клема при цьому знаходиться зліва. Якщо ж клеми близькі до задньої стінки відсіку двигуна, а плюсової контакт розташовується праворуч, значить полярність у батареї зворотна.
5
Зверніть увагу на тип клем. Для автомобіля ВАЗ підходять батареї з клемами європейського типу. Це означає, що в порівнянні з азіатськими вони мають велику товщину. Кріпляться такі клеми за допомогою металевого гладкого хомута.
6
Здійснюючи покупку АКБ обов'язково візьміть у продавця гарантійний талон і техпаспорт пристрою. Досліджуйте корпус акумулятора на наявність пошкоджень, перевірте дату виготовлення (при тривалому простої властивості батареї можуть погіршитися або зовсім втратитися).