Як виконати ремонт двигуна.

Рано чи пізно навіть самий надійний двигун зажадає ремонту . І лагодити його в автосервісі бажають не все. Для одних вартість послуг досить висока, інших не влаштовує якість, треті просто люблять робити все своїми руками. Щоб успішно виправити поломку, необхідні не тільки умови, інструменти і запчастини, але також знання і навички.
Вам знадобиться
  • - обладнана майстерня;
  • - інструмент і прилади;
  • - запчастини;
  • - спеціальна література по ремонту двигунів
Інструкція
1
В першу чергу проведіть діагностику двигуна. Причину багатьох несправностей можна визначити і без спеціальних діагностичних приладів. Крім того, повна діагностика може виявити не тільки саму несправність, а й приховані дефекти, знос вузлів і механізмів та пошкодження, які можуть привести до поломок в самий найближчий час.
2
Для правильної і швидкої діагностики мотора без спеціальних приладів придбайте необхідні знання та навички. Прийоми і способи пошуку несправності докладно описані в інструкції до автомобіля, в спеціалізованих виданнях, в інтернеті. Якщо є можливість, проконсультуйтеся у знайомих, які мають досвід ремонту двигуна і його систем. Вони ж можуть допомогти вам з необхідним інструментом, пристроями та приладами.
3
Після визначення причини несправності двигуна складіть список запчастин, що підлягають заміні. У разі ремонту старого імпортного двигуна вартість його заміни на контрактний мотор часто буває нижче вартості ремонту . З іншого боку, наважуючись на заміну мотора, беріть до уваги і турботи з оформлення безлічі документів. Часто офіційно оформити цю процедуру не вдалося взагалі.
4
При придбанні запчастин завжди враховуйте їх якість. Вам же не хочеться знову ремонтувати двигун через нетривалий час ?! Також купите з запасом необхідний кріплення і нові ущільнювальні прокладки, якщо в них є необхідність. Придбайте або візьміть в борг у друзів необхідний інструмент і пристосування, особливо вимірювальні. Це дозволить домогтися прийнятної якості виконання робіт.
5
Заздалегідь знаючи, які операції буде потрібно виконати, не полінуйтеся ще раз почитати спеціальну літературу по вас питання. Головна причина поганої якості послуг з ремонту моторів в багатьох організаціях і майстрів - це відсутність можливості або небажання вивчати правильність виконання ремонтних робіт.
6
Відповідально поставтеся до організації робочого місця. При відсутності гаража з обладнаної майстерні можна виконати тільки найпростіші операції по ремонту мотора. Для серйозного ремонту потрібне і хороше оснащення. Приміщення для ремонту має бути обов'язково чистим, оскільки попадання бруду і сторонніх предметів всередину двигуна зазвичай призводить до сумних наслідків.
7
Не забувайте, що двигун автомобіля - це один з найскладніших агрегатів сучасного автомобіля. Тому не розраховуйте, що в умовах обмеженого набору інструментів і відсутність досвіду і навичок швидко зробити що-небудь не вийде. Але не впадайте у відчай - наступного разу схожі операції ви виконаєте набагато швидше і впевненіше.
Якщо сімейний бюджет не дозволяє зробити капітальний ремонт двигуна своєї машини в майстерні, то можна спробувати це зробити своїми силами. Перш ніж почати капітальний ремонт двигуна, необхідно ознайомитися з його описом і ясно представляти, який обсяг роботи належить зробити, і що потрібно для цього.
Вам знадобиться
  • Автомобільний набір ключів, комплект головок.
Інструкція
1
Для початку, двигун потрібно демонтувати з моторного відсіку. Для цього знімають карбюратор, генератор, головку блоку циліндрів, коробку передач, колектор і моховик разом з дисками зчеплення. Після демонтажу цих вузлів, двигун стане набагато легше і, відкрутивши подушки двигуна, його можна дістати з моторного відсіку.
2
Далі потрібно зняти кришку картера і відкрутити шатуни. Витягнути їх разом з поршнями і вибити пальці з поршнів. Потім демонтується колінвал разом з вкладишами. Все зняті деталі потрібно складати в порядку демонтажу, щоб не переплутати їх при складанні двигуна.
3
При явною виробленні шийок коленвала і гільз блоку, їх потрібно буде відвезти до токаря на паростки. А також необхідно буде придбати ремонт ниє вкладиші, поршневі кільця за розміром гільз і нові пальці
4
Тепер можна приступити до складання двигуна. В першу чергу встановлюється колінвал, не забуваючи рясно змащувати моторним маслом вкладиші. Цю роботу необхідно робити акуратно й уважно, щоб не переплутати місцями вкладиші.
5
Запрессовать пальці. Щоб пальці встали на свої місця легко, потрібно нагріти в маслі шийки шатуна. Потім надіти поршневі кільця.
6
Вставити поршні в блок. Для цієї операції необхідна спеціальна оправлення. Якщо її немає, можна скористатися народним методом. Вирізати з консервної банки смужку жерсті і обмотавши нею кільця стиснути плоскогубцями, проштовхнути поршня у всередину. Після установки коленвала і поршневий групи, кришку картера ставлять на місце.
7
В такому вигляді двигун можна ставити назад в моторний відсік, і встановлювати все навісне обладнання на свої місця: моховик, кошик з дисками зчеплення, коробку передач, головку блоку циліндрів, генератор, карбюратор і колектор.
8
Перш ніж заводити двигун, його колінвал необхідно кілька разів провернути. Обкатувати двигун потрібно як написано в інструкції по експлуатації.