Як вводити овочі дитині. Як правильно вводити капусту в прикорм.

Природне або штучне вигодовування забезпечують грудничка всім необхідним протягом перших 4-5 місяців. Далі, незважаючи на достатню кількість молока або суміші, дитина потребує вже в ряді нових речовин, переважно в мінеральних солях і клітковині. Їх основним джерелом є овочі , тому вони і з'являються першими в якості пюре. Але щоб малюк нормально їх сприймав, необхідно дотримуватися правил введення прикорму.
Інструкція
1
Першими овочами, використовуваними для приготування пюре грудничку, є картопля, капуста і морква. Вибирайте для дитини тільки красиві на вигляд плоди, без ознак псування. Але оскільки і вони можуть містити в собі певну кількість нітратів та інших шкідливих речовин, за кілька годин до приготування або з вечора замочіть їх в очищеному вигляді в холодній воді.
2
Для приготування пюре візьміть картопля середньої величини. Він повинен становити половину інгредієнтів. Все інше - морква і капуста (пізніше ще й гарбуз). Налийте в емальований посуд 200 мл води і після її закипання киньте в неї нарізані моркву і капусту. Через 10 хвилин додайте картоплю, накрийте кришкою і варіть на повільному вогні до повного приготування, приблизно 30 хвилин.
3
Після того як овочі зваряться, подрібніть їх у блендері або покладіть їх на марлю, складену в 2-3 шари, розімніть їх виделкою з нержавіючої сталі, зробіть з марлі подобу мішечка і видавіть з неї пюре. Тоді воно вийти потрібної консистенції. У що залишився овочевий бульйон додайте 1 ч.л. 25% -го розчину солі, 2 краплі рослинного масла і перетерті овочі . Якщо пюре вийшло недостатньо рідким - додайте грудного молока.
4
Разова порція їжі для грудничка становить 200 мл, але введення прикорму починайте з 1 ч.л .. До покладеного обсягу доводите протягом тижня. На другому тижні замініть їм одне годування грудьми або сумішшю. Щоб малюк краще їв нове для нього блюдо - давайте овочеве пюре перед грудним годуванням.
5
При введенні будь-якої нової їжі спостерігайте за станом малюка - його шкірою і травною системою. При появі дивною висипу або виникненні диспепсичних розладів виключіть нове блюдо і зверніться за консультацією до лікаря.
6
Найчастіше овочі не викликають яких-небудь проблем з травленням. І вже через 1-2 місяці до основних інгредієнтів овочевого пюре можна додавати кабачки, буряк, цвітну капусту і зелений горошок. Кількість масла можна збільшити до 1 ч.л.