Як грати в сапера.

Сапер - одна з ігор, що поставляються в складі операційної системи Windows. Далеко не кожному вдавалося розібратися в ній з першого разу, але ж це прекрасне тренування логічного мислення та уважності, та й просто відмінний відпочинок. Але не всі з першого разу розуміють, як грати в сапера.
  1. Щоб почати грати в сапера запустите гру (меню Пуск - Всі програми - Ігри - Сапер).
  2. Почніть нову гру. Визначити, що гра почалася можна по індикатору відліку часу. Завдання гри - відкрити всі міни за відведений час, при цьому жодного разу не вибухнувши на них.
  3. Для того щоб зробити хід, клацніть по будь-якій клітині ігрового поля. В результаті ходу ви можете потрапити на міну (в цьому випадку ви вибухнули, і гру слід почати з початку), відкрити клітку з цифрою від 1 до 8 або відкрити порожню клітину. В останньому випадку поряд з нею відкриється ще декілька (іноді багато) клітин.
  4. Зробити хід в сапери в перший раз потрібно навмання, але решта ходи повинні бути правильно прораховані. Тепер, коли видно цифри, ви можете визначити, де знаходяться залишилися міни, а які клітини від них вільні. В деяких місцях ігрового поля це можна визначити зі стовідсотковою точністю, в інших же інформації поки мало, і про розташування хв можна лише здогадуватися.
  5. Індикаторами розташування хв є цифри, що з'явилися на вільних від мін клітинах. Цифра позначає кількість мін на клітинах, сусідніх з даної клітиною. Наприклад, якщо по діагоналі від кутової клітини стоїть цифра 1, та інших кутових закритих клітин поряд з цією цифрою ні, значить, міна обов'язково знаходиться в цій кутовий клітці.
  6. Якщо ви розрахували, де знаходиться міна, цю клітку можна помітити прапорцем . Для установки прапорця натисніть праву кнопку миші. Будьте уважні і не переплутайте кнопки: якщо ви розрахували правильно, то помилка буде фатальною і гру доведеться почати з початку. Ваше завдання - не вибухнути в сапери.
  7. Гра вважається закінченою успішно, якщо всі клітини, вільні від мін, були відкриті. Кількість встановлених прапорців і те, наскільки правильно встановлені прапорці, не грає абсолютно ніякої ролі. Прапорці важливі лише для самого гравця, допомагаючи йому не забути, де були обчислені міни.

Як бачите, грати в сапера нескладно, але при цьому в ненав'язливій формі розвивається і логічне мислення (адже в деяких ситуаціях розрахувати розташування хв не так просто), і уважність (кожна помилка сапера стає останньою - в цьому раунді гри).