Як вести себе з нервовим дитиною.

Найчастіше «нервовим» називають дитину з вродженою невропатией. Спілкування з таким малюком доставляє масу проблем і дискомфорт. Такі діти бувають некерованими і дратівливими.
Інструкція
1
Таку дитину потрібно обов'язково спостерігати у невропатолога. Причиною нервового поведінки малюка можуть бути вегетопатія, невропатія або органічні ураження головного мозку. Для виявлення причин нервового поведінки вашої дитини обстежте його в неврологічній клініці.
2
Якщо серйозних порушень з боку центральної нервової системи не виявлено, значить, ці поведінкові порушення пройдуть до 7-8 років. Їх причинами найчастіше стають емоційні переживання матері в період вагітності. Неприємності на роботі і в сім'ї, здача іспитів в інституті, а також патологічні пологи - все це відбивається на плоді і призводить до народження дитини з невропатією. Якщо такі події відбулися у вашому житті, прийміть як факт їх наслідки і не вимагайте від свого малюка неможливого. Потрібно врахувати всі особливості його розвитку та набратися терпіння.
3
Забезпечте йому будинки спокійну комфортну обстановку. Не підвищуйте голос і не включайте голосно телевізор. У таких дітей знижений поріг збудливості. Те, що для вас здається нормальним, для нього може бути сильним подразником. Поспостерігайте за ним, а коли зрозумієте причини його перезбудження - усувайте їх.
4
Такій дитині не можна потурати і одночасно не можна з ним воювати. Не можна його постійно обсмикувати, намагайтеся не помічати багато дрібниць. Малюк може занадто голосно сміятися, носитися по квартирі, рвати газети або є в недозволеному місці. Для його стану це нормально. Забороняйте йому тільки те, що дійсно виходить за рамки - якщо він б'є когось, запалює сірники, підходить до плити під час готування та інші небезпечні дії. Якщо його постійно обсмикувати, вся його життя перетвориться на суцільні муки. Це не тільки не позбавить його від нервозності, але і навпаки, провокуватиме її розвиток.
5
Особливо важко з таким дитиною в громадському місці. Він може влаштувати істерику в магазині, вимагаючи купити що-небудь. Така поведінка расчитано не тільки на батьків, але і на оточуючих людей. В цьому випадку не поступайтеся йому, інакше кожен спільний похід в магазин перетворитися на спектакль. Мовчки поверніться і йдіть, незважаючи на обурені репліки інших людей. Коли він наздожене вас і заспокоїться, спокійно поясніть йому, що така поведінка неприпустима.
6
В процесі виховання такої дитини важливо дійти згоди, що якщо один член сім'ї забороняє, інший не повинен це дозволяти. Це неприпустимо для будь-якої дитини, а для страждає невропатією - особливо чревато. Для таких дітей взагалі неприпустимі будь-які крайнощі, карайте тільки за серйозні провини, любите без натяку на егоцентризм. Не ставте його вище всіх інших членів родини і не хваліть без потреби.
7
Нервові діти швидко втомлюються і виснажуються. Їх не варто водити в гості і просити демонструвати свої здібності на людях. Поки їх нервова система не зміцніє, намагайтеся уникати походів у цирк, зоопарк, на дитячі свята та інші заходи. Скоротіть до мінімуму перегляд телевізора, він без шкоди для нервової системи може сприймати тільки добрі дитячі мультфільми.
8
Діти, які страждають невропатією, швидко розвиваються. Не форсуйте цей процес, купуйте іграшки та книжки відповідно віку. Приділяйте більше увагу моральним аспектам виховання, готуйте дитини до безконфліктного спілкування з однолітками. Використовуйте позитивні приклади з дитячих казок і мультфільмів.
9
Дитина, що страждає невпропатіей, найчастіше має поганий апетит. Не перетворюйте його годівля в спектакль під назвою «з'їж ще шматочок, тоді ...». Буває так, що батьки готові ходити на голові, аби нагодує своє дитя. Цього робити не можна. По-перше, таким дітям краще дотримуватися дієти і не переїдати. З раціону потрібно виключити збуджуючі нервову систему страви (какао, шоколад, смажену і гостру їжу, газовані напої з кофеїном). По-друге, така підвищена увага до своєї персони згубно відбивається на дитячому сприйнятті.
10
При правильному вихованні, спокійної реакції на всі дитячі капризи і терпимості - до школи вроджена дитяча нервозність проходить. Дотримуйтесь правил виховання нервової дитини з перших днів життя, тоді ви уникнете серйозних проблем з ним в підлітковому віці.
Зоопарк дозволяє подивитися вживу на небачених тварин і відчути себе ближче до природи. Але при подібній прогулянці слід дотримуватися певних правил, щоб не завдати шкоди собі або вихованцям зоопарку.
Інструкція
1
Не годуйте тварин. Незважаючи на попереджувальні таблички, деякі люди продовжують підгодовувати вихованців зоопарку. Приносять з собою булочки, батон, морквину та інші продукти, які згодовують звірам. Не вся їжа дозволена для підгодовування. Якщо у вас виникне бажання погодувати вподобану зверушку, запитаєте дозвіл у персоналу.
2
Не намагайтеся погладити тварин, що не суньте руки в клітки. Тримайтеся за загородженням, яке дозволяє не входити в небезпечну зону. Особливо уважно ведіть себе поряд з клітинами небезпечних тварин, таких як тигр, ведмідь, лев або інші хижаки.
3
Спостерігайте за природною поведінкою звірів, не будіть їх, якщо вони сплять, не бийте по решітці і не кидайте в них сторонніми предметами, щоб привернути увагу. В розпал свого "робочого" дня тварини можуть дозволити собі пару годин подрімати, не бороніть їм. Можна зробити коло по зоопарку, а на зворотному шляху повернутися до клітки - раптом сплячий вже прокинувся.
4
Намагайтеся поводитися тихо і непомітно, щоб не лякати тварин. Різкі, пронизливі звуки нервують їх, тому не галасуйте. Не кричіть, не грайтеся на музичних інструментах і заспокойте дітей, що плачуть. Не можна знаходитися на території зоопарку в нетверезому стан або розпивати спиртні напої.
5
Слідкуйте за дітьми, якщо вирушили на прогулянку всією родиною. Не залишайте їх одних, тримайте за руку і скрізь супроводжуйте. Малюки можуть заблукати, загубитися або опинитися в небезпечній близькості від хижаків. Підлітки заради розваги можуть почати кидати камені в тварин або давати сигарети мавпам. Така поведінка неприпустимо.
6
Ставтеся з повагою до працівників і вихованцям зоопарку. Відвідуйте тільки дозволені місця, не смітити, не кидайте у вольєри і клітки сторонні предмети. Якщо телефон або інший цінний предмет впаде за огорожу з хижаком, зверніться за допомогою до службовців. Не намагайтеся самостійно дістати його, ризикуючи власним життям.
Зверніть увагу
Не можна приводити на територію зоопарку домашніх тварин.