Як виховувати нерідного дитини.

Повторні шлюби перестали бути рідкістю, і часто з новим чоловіком ви отримуєте цілу сім'ю. Нерідний дитина в таких обставинах може відчувати себе непотрібним, і з цим доведеться боротися саме вам. Виховання не своїх дітей - складний процес, який триватиме роками, і з яким ви повинні впоратися заради своєї любові.
Інструкція
1
Не робіть розмежувань між рідним і нерідним дитиною. Це перше правило, яке вам потрібно засвоїти. Не можна ставитися краще, так само як і гірше, ні до свого, ні і до чужого. Діти повинні отримувати однакову порцію турботи, любові, а також всіх матеріальних благ.
2
Більше спілкуйтеся всією сім'єю. Для встановлення тісного контакту з нерідною дитиною намагайтеся підтримувати постійне спілкування між всіма членами родини. Влаштовуйте вечерю тільки тоді, коли всі зібралися вдома, гуляйте по парку або їздите в ліс, ходите в кіно і кафе. Загалом, живіть повним життям, в якій кожному знайдеться місце. Дитина повинна відчувати себе потрібним.
3
Проявляйте турботу, любов і ласку до дитини, не роблячи акценту на тому, що він не ваш. Ідеальний варіант - ставитися до нього, як до рідного, але не кожен дорослий на це здатний. Тим не менш, намагайтеся бути хорошим батьком. Обійми, погладжування по голові, допомога з виконанням уроків або вирішенням особистих проблем - все це зблизить вас і дасть дитині зрозуміти, що ви дійсно хочете стати йому рідною людиною.
4
Дотримуйтеся єдиної лінії виховання з рідним батьком малюка. Про це вам потрібно поговорити з мамою чи татом дитини . Ваші погляди на виховання повинні бути ідентичні, інакше розбіжності призведуть дитини в замішання. Авторитет рідної людини вийде на перший план, і ви залишитеся за бортом.
5
Стримуйте гнів і проявляйте терпіння. Можливо, ви будете часто чути фрази про те, що «ви ніхто і не маєте права на виховання» (частіше від підлітків). Ці образливі слова будуть вас поранити, але доведеться терпіти і не зриватися на крик. Спокійно пояснюйте, що ви не претендуєте на роль батька чи матері, а просто хочете допомогти і стати близькою людиною для дитини .
Зверніть увагу
Не дозволяйте проблемам з дитиною стати каменем спотикання у ваших стосунках з чоловіком. Взаєморозуміння з нерідною малюком може досягатися роками, але це не повинно впливати на ваші почуття.