Як вилікувати пневмонію у дитини.

Пневмонія являє собою інфекційно-запальний процес, що вражає легені. Це серйозне захворювання може викликати не тільки сильні ускладнення в організмі, але і привести до летального результату. Тому своєчасне звернення до лікаря і правильне лікування дуже важливо для усунення даної хвороби, особливо, у дітей.
Інструкція
1
Помітивши, що у дитини температура, прискорене дихання, швидка стомлюваність і необгрунтована пітливість, негайно викликайте лікаря. Навіть наявність однієї з цих ознак є приводом для занепокоєння. У процесі огляду хворого і прослуховування легенів лікар встановить підозра на пневмонію. Але точний діагноз підтвердить тільки рентгенографія органів грудної клітини.
2
Тільки після рентгена лікар може призначити правильне лікування. Адже на знімку, отриманому в результаті даного обстеження, буде показана точна локалізація запального процесу. Особливо це важливо в тому випадку, якщо дитина вже хворів пневмонією. Щоб точно дізнатися стан хворого, лікар також може призначити додаткові дослідження і аналізи.
3
Після встановлення діагнозу або при важкому стані дитини , лікар призначає лікування антибіотиками. При правильному виборі препарату вже через 2-3 дні у хворого повинна знизитися температура. Якщо по закінченню цього часу стан малюка не покращився, лікар повинен призначити альтернативну схему. Після курсу антибіотиків зазвичай призначаються біопрепарати.
4
Лікування легкої форми пневмонії зазвичай проходить на дому. Під час нього забезпечте дитині постійний постільний режим на весь гарячковий період. Повітря в приміщенні, де лежить хворий, повинен бути вологим і досить прохолодним - 18-19 градусів.
5
У кожному конкретному випадку лікар може призначити прийом додаткових препаратів, виходячи від особливостей протікання хвороби. Це можуть бути Мукорегуляторние кошти, протиалергічні, бронхорасширяющие, відхаркувальні препарати.
6
Корисні також настої з подорожника, мати-й-мачуха, кропиви або кореня солодки. Хороший муколітичний ефект може дати інгаляція простий теплою водою.
7
Годуйте дитини правильно. Харчування його має відповідати віку хворого і бути повноцінним. Для дітей до року обсяг споживаної рідини на добу обов'язково повинен досягати 150 мл на кілограм маси тіла з урахуванням грудного молока.
8
Під час реабілітаційного періоду, курс якого може тривати від 2 до 3 місяців, маляті призначаються фізіопроцедури, лікувальна фізкультура і масаж. Корисний буде прийом біостимуляторів, вітамінів і часті прогулянки на свіжому повітрі.
Зверніть увагу
Лікування хворого на пневмонію дитини повинно починатися якомога раніше і проходити тільки під контролем досвідченого лікаря.